Антикварний гобелен


Антикварний гобелен це справжнє мистецтво. Цей вид рукоділля відомий світу вже більше 4 тисяч років. Ми розповідали про техніку плетіння гобеленів. Про різних видах гобеленах і манерах їх виконання. У цій статті ми хочемо проникнути до витоків створення антикварних гобеленів.



Антикварний гобелен в Перу

Антикварный гобелен в Перу
Найдавніші згадки про техніки ткацтва гобеленів датуються 2500 років до н.е. Стародавні перуанці ткали облямівку для прикраси одягу, килими.
Цікаво, що археологи знайшли такі вироби в яких щільність плетіння була близько 200 ниток качка на 1 см2 - найтонша робота.
Однак в основному щільність плетіння перуанських фрагментів гобелена становила 60 - 100 ниток качка на 1 см2.

Антикварний гобелен в Єгипті

Антикварный гобелен в Египте
Найвідоміший Єгипетський антикварний гобелен це льняне покривало в гробниці Тутмоса IV. На ньому зображені скарабеї і лотоси. Скарабеї і лотоси це символи відродження після смерті і сили бога Сонця, нескінченності життя фараона. Цікаво, що в цій гробниці археологи знайшли зображення самого процесу ткацтва. Датується знахідки приблизно 14 століттям до н.е. Вчені припускають, що ткацтво виробів було відомо ще в Месопотамії близько 6 тисяч років до н.е. звідки і прийшло до Єгипту.

Антикварний гобелен в Стародавній Греції

Антикварный гобелен в Древней Греции
Стародавня Греція також виробляла ткані вироби схожі на гобелен. Підтвердження цьому можна знайти в «Одіссеї» Гомера. Пенелопа в поемі ткала саван для свого свекра. Також богиня Афіна вважалася покровителькою всіх ткачів Стародавній Греції.

Антикварний гобелен на Далекому Сході

Антикварный гобелен на Дальнем Востоке
У стародавньому Китаї широко було розвинене мистецтво плетіння шовкових гобеленів - кеси. Це невеликі картини, виткані на основі шовкових ниток. Майстрині використовували найтонший бамбуковий човник і дерев'яну щітку, якою ущільнювали нитки. Цікаво, що ткана картина мала найтонші вертикальні просвіти на кордонах різних кольорів малюнка, так як виконувалася без зчеплення кольору в колір. В Японію мистецтво ткацтва кеси прийшло з Китаю в 3 столітті. Однак в якості качка використовувалася бавовняна тканина. Бавовняні нитки обгортали шовковими або дорогоцінними нитками.

Антикварний гобелен в Європі

Антикварный гобелен в Европе
В Європу гобелен прийшов з Арабської Іспанії та став воістину монументальним виглядом прикладного мистецтва. Гобелени стали окрасою соборів, замків і будинків аристократів. Ткані килимові картини служили не тільки прекрасним декором, вони також забезпечували тепло і затишок в умовах прохолодного клімату північної Європи.

Відомі й самі ранні ткані картини з'явилися в Німеччині в 12 столітті. Вони прикрашали собори, будинки вельмож і ткалися в монастирях і маленьких ткатскіх майстерень. Найчастіше сюжетами німецьких гобеленів були різні біблійні сюжети. Зображення на гобеленах були досить примітивні.

Мільфлер

Мильфлер
- Антикварний гобелен був поширений у Франції в 15 столітті. Основною характерною особливістю цих гобеленів є квітковий фон, який складається з безлічі квітів і ягід на зеленому. «Дама з єдинорогом» - це найпопулярніша серія гобеленів, виставлена ​​в музеї Клюні в Парижі. На мільфлерах зображувалися алегоричні, біблійні, філософські сюжети.

Фландрійським гобелени Аррас в 14 столітті користувалися величезною популярністю. Вони виконувалися яскравими, символічними і дуже далекими від побутових подробиць.
Пейзажные гобелены

Пейзажні гобелени називаються вердюри. Розквіт цього виду гобелена ткацтва почався з кінця 15 до 18 століття. Сюжети вердюр показували прекрасні пейзажі, зарості дерев, ставки, міфічних і реалістичних тварин. У цей час безліч мануфактур і майстерень виготовляли вердюри у Франції та Фландрії.

Антикварний гобелен цінується, по сей день. Власники цього чудесного виду мистецтва по праву можуть пишатися своїм придбанням.

Читайте про те, як робити ворсові килими ручної роботи і як закінчити гобелен.

Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Антикварный гобелен.