Аплікація з тканини з використанням різних матеріалів


Аплікація з тканини робиться на різних матеріалах, які відрізняються по товщині, сипучості, легкості, еластичності. Для кожного типу тканини існують деякі особливості обробки аплікації. Далі ми розглянемо деякі види тканини та особливості аплікації.

Аплікація на бавовняній тканині


Бавовняна тканина найпоширеніша для створення аплікацій. Ця тканина не тягнеться, краю зрізів майже не обсипаються, тому бавовняна тканина дуже зручна для викроювання і обробки деталей аплікації.


Аплікація на тонкої тканини типу шифон

Аппликация на тонкой ткани
Для того, щоб зробити аплікацію на тонкої тканини - типу шифон нам знадобитися тканину для аплікації іншого кольору. Цю тканину необхідно пристрочите з виворітного боку виробу в місці майбутньої аплікації.

На виворітну сторону контрастної тканини переводимо зображення.

Виріб розтягуємо на п'яльцях.

Робимо акуратну декоративну сточки тонким валиком або гладдю по контуру малюнка аплікації з виворітного боку виробу.

Перевертаємо аплікацію і знімаємо шпильки, обрізаємо надлишки тканини.

Обробляємо мотив декоративною строчкою з лицьового боку.

Виконуємо вишивку всередині аплікації, якщо це необхідно. У прикладі вишиваються серединки і тичинки квіток.

Аплікація на еластичної тканини

Аппликация на эластичной ткани
Беремо тканину для аплікації і переводимо на неї контури малюнка.

Тканина з малюнком кладемо на наш виріб з лицевої сторони, а з виворітного боку кладемо тонку тканину (капрон, тонку бязь або будь-яку іншу тонку тканину).

Фіксуємо всі шари шпильками або Наживляємо всі нитками. Додатковий клапоть тканини нам необхідний для того щоб аплікація тримала форму і не розтягувалася або перекручувалася під час строчки.

Робимо декоративну строчку по контуру зображення з лицьового боку виробу.

Обрізаємо всю зайву тканину з лицьового і виворітного боку.

Аплікація на сітці

Аппликация на сетке
На тканині для аплікації наносимо контури малюнка.

Кріпимо тканину для аплікації до основи - сітці.

Робимо декоративну строчку з лицьового боку виробу.

Далі з лицьового боку вирізаємо зайву тканину. Вирізаємо дуже акуратно, щоб не пошкодити сітку. Якщо все ж сітка пошкоджена, необхідно взяти голку і тонку нитку в колір сітки і підтягти цілу клітку сітки до декоративного шву.

З виворітного боку вирізаємо в потрібних місцях сітку.

Аплікація з щільних тканин типу фетр

Аппликация из плотных тканей
Якщо для аплікації ви вибрали такі тканини як фетр, драп або сукно, ваша аплікація ожжет виглядати досить рельєфно. Особливість таких щільних тканин полягає в тому, що вони мають не обсипаються краю зрізів. Ця властивість дає можливість не обробляти їх по контуру.

Малюємо контур зображення на тканині аплікації і вирізаємо деталі. Вирізані деталі можна прикріпити до виробу традиційним способом. Прострочити по контуру або пришити вручну будь-яким декоративним швом. Інший дуже простий спосіб кріплення - це зафіксувати по центру деталь аплікації на тканині вузликом, бусиною або гудзиком. Це залежить від композиції самої аплікації. Якщо ви робите листочки, тоді для більшої реалістичності можна прошити жилки на деталі.

Аплікації з щільних тканин можуть стати гарною прикрасою інтер'єру (килимки, наволочки, доріжки), сумок, верхнього одягу і т.д.

Ви можете ознайомитися з руської версією статті: Аппликация из ткани с использованием различных материалов.