Філейне в'язання гачком для новачків


Філейне в'язання гачком - це дуже простий вид рукоділля, в'язання гачком зокрема. Незважаючи на простоту виконання робіт виконаних в філейної техніці, краса і оригінальність не поступається самим складним видам в'язання гачком. Філейне в'язання - це чергування заповнених або незаповнених квадратів. Заповнені стовпчиками квадрати створюють зображення на тлі порожніх квадратів - сітки. Для того щоб оволодіти цим видом рукоділля нам необхідно освоїти повітряні петлі, стовпчики без накиду і стовпчики з накидом.
Филейное вязание



Методи в'язання в техніці філейної в'язання гачком


Що являє собою схема для філейної в'язання? Як говорилося раніше це сітка із заповненими квадратами. Зазвичай саме заповнені квадрати сітки створюють малюнок на схемі. Проте буває так, що малюнок створюється порожніми клітинами, тоді під в'язане виріб підкладається контрактний фон. Величина клітин сітки може бути різною, чим більше робота, тим крупніше клітини. Середній і найпоширеніший розмір сітки філейної в'язання це стовпчик з накидом, 2 повітряні петлі для порожньої клітки і 3 стовпчики з накидом для заповненої клітини. Компонуючи заповнені і порожні клітини можна зробити будь двоколірний візерунок або зображення. Ширину і довжину клітин можна змінювати кількістю повітряних петель і числом накидів стовпчиків. Таким чином, можна зробити сітку з більш широкими клітинами 1 стовпчик з накидом, 3 (4,5) повітряних петель для порожніх клітин і 4 (5,6) стовпчиків з накидом для заповнених клітин.

Основні особливості філейної в'язання

Гачок для філейної в'язання повинен бути на розмір менше, ніж той, яким ви б користувалися при звичайним в'язанням гачком. Стовпчики повинні бути дуже щільними, щоб тримати постійну форму клітин. Вся справа в тому, що робота буде виглядати акуратної, якщо всі клітини будуть рівної довжини і ширини.


При вив'язування стовпчиків з накидів в стовпчики з накидом попереднього ряду, вводити гачок у верхню душку кіски попереднього ряду.
вводить крючок под всю цепочку воздушных петель предыдущего ряда

При вив'язування заповнених клітин над порожніми, необхідно вводити гачок під весь ланцюжок повітряних петель попереднього ряду.
 вводить крючок в верхнюю душку косички предыдущего ряда

Філейне в'язання на прикладі простого шахового візерунка

шахматная сетка в ширину 10 квадратов
шахматная сетка в ширину 10 квадратов
Давай ті на прикладі розберемо, скільки потрібно зв'язати повітряних петель нульового ряду, якщо наш візерунок проста шахова сітка в ширину 10 квадратів. Розмір порожній клітини 1 стовпчик з накидом і 2 повітряних петлі. Розмір заповненої клітини 3 стовпчики з накидом.

Розраховуємо, скільки нам знадобитися зробити повітряних петель для основи. 10х3 +2 петлі підйому. Разом 32 петлі. В'яжемо ланцюжок з повітряних петель. Потім робимо 2 стовпчики з накидом в повітряні петлі попереднього ряду. Далі * 1 ст. з н., 2в.п., 3ст. з н. * 4 рази, далі 1ст.с н., 2 в.п., 1 ст.с н. Всі наступні ряди: повернути роботу, 2 в.п. підйому далі в'язати як перший ряд.
 
Освоївши прості геометричні візерунки в філейної в'язання гачком можна переходити до художнім зображенням. Перш ніж почати роботу слід звернути увагу на рекомендовану товщину пряжі і гачка, на розмір сітки, кількість петель підйому в кожному ряду.


Для філейної в'язання можна використовувати спеціалізовані готові схеми або створені за допомогою програм для в'язання гачком. Однак ви можете перетворити будь двоколірний малюнок у схему, що складається з клітин в програмах для вишивки хрестом.

Філейне в'язання - це прекрасна техніка, в якій можна зробити літній одяг: топи, спідниці, сукні, джемпери і т.д. Можна також філейне в'язання використовувати в декоруванні одягу: в'язані вставки, філейне мереживо. У цій техніці також виходять чудові серветки, скатертини і покривала, картини панно.

Ви можете ознайомитися з руської версією статті: Филейное вязание крючком.