Ірландське мереживо: мотиви і схеми в'язання гачком

Ірландське мереживо це одна з найцікавіших технік в'язання гачком. Полотно ірландського мережива складається з безлічі мотивів з'єднаних в одне ціле. Речі в цій техніці виглядають просто приголомшливо повітряно й ошатно. В основному в ірландському мереживі використовуються рослинні візерунки: квіти, листя і пелюстки. Всі вони компонуються і обв'язуються між собою сіткою і Бріді (перемичками). У підсумку виходить витончена квіткова композиція. Далі ми розглянемо 10 квіткових мотивів і схеми в'язання гачком.



Мотив квітка і схема в'язання гачком 1

Мотив цветок и схема вязания крючком 1

Ряд 1. Набираємо 8 повітряних петель (в.п.) і з'єднуємо їх у кільце

Ряд 2. 3 в.п. підйому. Далі в'яжемо * 3 в. п., 1столбік з накидом (ст.с н.) * 7 разів. Закінчуємо ряд 2 в. п. + сполучна петля з петлями підйому.


Ряд 3. 1 в. п. підйому, далі в'яжемо стовпчики без накиду (ст. б / н) в кожну петлю попереднього ряду.

Ряд 4. 3в. п. підйому. Далі в'яжемо * 3 в. п., 1ст. з н. * 15 разів. Закінчуємо ряд 2 в. п. + сполучна петля з петлями підйому.


Ряд 5. 1 в. п. підйому, 6 п. б / н., * Піко (в'яжемо 5 в. п. і прикріплюємо їх до 3-ої петлі без накиду від початку піко вже пров'язати в цьому ряду. Потім пров'язуємо ст. б / н. в 1ю і 5ю повітряну петлю 1 ст. б / н., під 2ю, третій і 4Ю по два ст. б / н. Наше піко готове). 3 ст. б / н., 1 в. п., 7 ст. б / н. * 7 разів. Потім робимо ще одне піко і 3 ст. б / н. Закриваємо ряд сполучної петлею.



Ряд 6. 3в. п. підйому. * Набираємо 9 в. п., стовпчик з 3мя накидами в середину між центральними петлями піко попереднього ряду, 9в. п., 1 ст. б / н. в повітряну петлю попереднього ряду * 8 разів Останній пелюстка закінчуємо сполучної петлею.

Ряд 7. Обв'язуємо всі пелюстки стовпчиками без накиду.

Мотив метелик і схема в'язання гачком 2

Мотив бабочка и схема вязания крючком 2

Ряд 1. Набираємо 4 в. п.. З'єднуємо петлі.


Ряд 2. 3в. п. підйому. В'яжемо 6 в. п. * 3 стовпчики з накидом у петлі попереднього ряду. Набираємо 14 в. п. * 2 рази. 3 стовпчики з накидом у петлі попереднього ряду. Набираємо 6 в.п. і пров'язуємо 2 стовпчики з накидом у петлі попереднього ряду. Закінчуємо ряд сполучної петлею.


Ряд 3. В'яжемо крила нашої метелики. Праве нижнє крило: 1 в. п. підйому, 1 напівстовпчик з накидом, 2 ст. з н., 6 стовпчиків з 2 накидом, 2 ст. з н., 1 напівстовпчик з накидом, 2ст.б / н. Перше крило закінчено. Тепер в'яжемо верхнє праве крило. 1 ст. б / н., 1 напівстовпчик з накидом, 2 ст. з н., 2столбіка з 2 накидом, 2 стовпчики з 3 накидом, 4 стовпчики з 4 накидами, 4 стовпчики з 5 накидами, 4 стовпчики з 4 накидами, 3 стовпчики з 3 накидом, 2столбіка з 2 накидом, 2 ст. з н., 1 напівстовпчик з накидом, 1 ст. б / н. Праве верхнє крило закінчено. Приступаємо до в'язанню вусиків. Згідно зі схемою в середній з трьох ст. з н. зробити 1 стовпчик з накидом, потім набираємо 16 в.п. з трьох останніх робимо просте піко. Повертаємося напівстовпчиком до початку ланцюжка з повітряних петель і робимо аналогічним Спосіб другий вусик. Ліву частину метелики в'яжемо, як праву частину в дзеркальному відображенні.

Мотив трилисник і схема в'язання гачком 3

Мотив трилистник и схема вязания крючком 3
Для того, щоб зробити трилисник нам буде потрібно зв'язати всього 3 ряди.
Ряд 1. 3 в.п. з'єднуємо разом.

Ряд 2. 1 в.п. підйому, * 13 повітряних петель, 2 ст. б / н. * 3 разів. Останній листочок замість 2 ст. б / н. зробити 1 петлю. і 1 сполучну.

Ряд 3. 1 в.п. підйому, * 1 напівстовпчик з накидом, 11 ст. з н., піко з 3-х в.п., 11 ст. з н., 1 напівстовпчик з накидом, 2ст.б / н. * 3 рази. Останній листочок замість 2 ст. б / н. зробити 1 петлю. і 1 сполучну петлю. Наш трилисник готовий.



Мотив листя і схема в'язання гачком 4

Мотив листья и схема вязания крючком 4

Дуже просто зв'язати листочки. Вони складаються з двох рядів.

Ряд 1. Набираємо 11 в.п.

Ряд 2. 1 в.п. підйому, 1ст.б / н., 2 напівстовпчик з накидом, 2 ст. з н., * 2 ст. з н. в одну петлю попереднього ряду * 5 разів, в одну в.п. першого ряду зробити 9 ст. з н., 2 ст. з н. в одну петлю першого ряду, * 1 ст. з н. в 2 в.п. першого ряду * 2 рази, 2 ст. з н., 2 напівстовпчик з накидом, 1ст.б / н., 1 сполучна петля.

Вигнутий в іншу сторону листик в'яжеться в дзеркальному відображенні як попередній.

Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Ирландское кружево: мотивы и схемы.