Втачной рукав. Класичним рукавом це рукав, який з'єднується по лінії пройми і оката. Такий рукав називають втачним. Характерна особливість втачного рукава це лінія пройми, яка повторює контури фігури.
Облив з'єднують по колу з проймою, можна зробити більшу або меншу посадку, модель рукова залежить від модних тенденцій сезону. Рукав буває з одним або двома швами. Облив рукава можна прісборіть, складочками або вшитої прямою лінією. Останній частіше застосовується в чоловічому одязі. Нижня частина рукава буває звуженою, з манжетами, прямий, расклешенной, злегка розширеною.
Втачной рукав має порівняно невелику глибину пройми: чим вже рукав, тим менше глибина пройми і свобода руху при шкарпетці вироби.
Втачной рукав можна викроїти на неглибокої проймі, на поглибленої проймі, а можна збільшити ширину плеча. Поглиблення пройми в залежності від бажаного результату варіюється від 2 см нижче пахви до лінії талії вироби. Чим глибше пройма, тим більше свободи руху.
Для того щоб рукав добре сидів, його необхідно пріпосадіть по окату ще до першої примірки. Для цього прокладете наметочним строчку по окату або крупну рядок для посадки з лицьового боку виробу. Шов прокласти між насічками переду і спинки, при цьому злегка відступите всередину від лінії майбутнього шва.
На відстані 1 см від зрізу поруч з першим швом прокладете другу строчку для пріпосадкі.
Стачайте рукав всередину лицьовою стороною, разутюжьте в різні боки припуски, для зручності використовуйте рукавну підставку.
Рукав повинен бути вивернуть на лицьову сторону, а ліф повинен бути вивернуть на виворітну сторону. Рукав лицьовою стороною вкладете в пройму до лицьової частини ліфа.
На примірці з'єднайте рукав і пройму, шов сточування рукава поєднуємо з нижньою точкою пройми. Плечовий шов сумістіть з надсічкою на проймі і вершиною рукава. Рукав і пройму скелі шпильками, регулюючи пріпосадку.
Верхні нитки рядків затягніть на голівці рукава, щоб зрізи на проймі і на рукаві зрівнялися. В залежності від моделі пріпосадку рівномірно розподіліть по окату або на верхньому зрізі рукава.
Щоб уникнути зсуву пройми і оката, необхідно вколоти більше шпильок на пріпосаженном ділянці.
Рукав виверніть на лицьову сторону. Тепер необхідно приміряти виріб, щоб визначити, як сидить рукав. Якщо рукав сидить погано потрібно внести необхідні зміни.
На пріпуськах допустимі дрібні складки - защипи, але їх не повинно бути з лицьового боку шва.
Для посадки закріпіть кінці ниток і обмотайте їх у формі вісімки навколо шпильок.
Починаємо сточувати шов у однієї з насічок з боку рукава. Робимо шов поруч зі прпосадочной строчкою. Строчите виріб по всій окружності пройми, строчити рукав до протилежної надсічки. Шов рукава вийде міцним і складається з двома строчок. Такий шов прослужить довго і не розійдеться в ході носки.
Подрежьте до 6 мм припуски на шви з нижньої сторони між двома надсічкою. На решті частини рукава припуски не підрізають. Робимо зигзагоподібний рядок на пріпуськах швів.
Добре випрасувати шви рукава.
Рукав по окату
Вам знадобитися перевести мітки, розкроїти рукав і підготувати деталь.
Стачайте один або два шва рукава, в залежності від моделі рукава.
Для двошовний рукава прокладете оздоблювальну строчку або строчити шов в край.
Якщо рукав з виточкою, то необхідно спочатку стачать виточку.
Всі відкриті зрізи обробляються зигзагоподібної рядком. Скріплюємо шпильками лицьовими сторонами рукав і виріб. Робимо примірку. Тепер потрібно в пройму вшитої рукав. Обидва припуску швів заутюжівайте на рукав. Читайте також про горловину складки на виробі.
Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Как шить втачной рукав.