Урок 3. Як зняти мірки для викройки одягу


Ви вирішили пошити одяг самі. Перше, що необхідно зробити - зняти мірки, для того щоб дізнатися який розмір ви носите. Після того як ви визначилися з ідеєю моделі, яку хочете пошити. Ви робите викрійку самі або використовуєте вже готову, в будь-якому випадку вам потрібно знати точні розміри людини, для якого ви шиєте. У відповідності з розмірами або мірками, які ви зняли, ви можете побудувати викрійку або ж підкорегувати вже готову викрійку.

Що вам знадобитися для того, щоб зняти мірки.




Гнучка мірна стрічка - сантиметр.

Папір, на якій ви будете записувати дані.

Олівець.

Як знімати мірки і записувати їх: загальні правила.


Людина, з якого знімають мірки, коштує рівно і невимушено. Не варто надмірно вигинати спину або неприродно втягувати живіт. Пам'ятайте, що вам або вашої моделі ще носити, то, що ви пошиє, якщо одяг буде дуже незручна і тісна, то ваша праця, можливо, виявиться марним.

Щоб зняти мірки, модель може бути одягнена тільки в нижню білизну або тонкий одяг. Якщо модель одягнена в коригуючий білизна, то розміри можуть змінитися, надівши звичайну білизну, це обов'язково потрібно враховувати.

Усі мірки окружностей і ширини знімаються цілком, а записуються у половинному розмірі. Усі мірки довжини знімаються і записуються в повному розмірі.

Назва мірок записуються абревіатурою складається з перших букв назви мірки.

Основні мірки, які вам знадобляться для побудови викрійки.

Основные мерки

ПОШ півкола Шиї. Для того, щоб отримати цю мірку, вам потрібно виміряти мірною стрічкою основу шиї. Розділивши число на 2, ви отримаєте півколо шиї.

ПОГ півкола Грудей. Щоб отримати мірку півкола грудей, вам буде потрібно виміряти горизонтальну окружність, що проходить по лінії лопаток і самому виступаючим частинам грудей. Потім розділіть цей розмір на 2.

ПОТ півкола Талії. Півколо талії отримуємо, поділивши на 2, розмір по самому вузькому місці нашої талії.

ПОБ півкола стегон.
Ця окружність вимірюється по самим виступаючим частинам стегон і сідниць. Потім відповідно ділимо цей розмір навпіл, щоб отримати півколо.

Половина Ширины Спинки

ПШС Половина Ширини Спинки. Це відстань від з'єднання правої руки і тулуба до з'єднання лівої руки і тулуба, яка проходить по лінії лопаток.

 Половина Ширины Переда

ПШП Половина Ширини Переда. Це горизонтальна лінія, яка проходить трохи вище грудей від з'єднання правої руки і тулуба до з'єднання лівої руки і тулуба.

 Основные мерки

ДР Довжина Рукава. Модель злегка згинає руку в лікті. Лінія заміру вилягає від плеча через лікоть і закінчується на кисті руки.


ДСТ Довжина Спинки до Талії. Це вертикальна лінія, яка вимірюється від основи шиї до самої вузької частини талії.

ДПТ Довжина Переда до Талії. Довжину переду вимірюють, приклавши початок вимірювальної стрічки до основи горловини виробу, а кінець до самої вузької частини талії.

КМ Контрольна Мерка. Контрольна мірка - це перевірочна величина. Вимірюється вона таким чином: вимірювальна стрічка потягується справа наліво в обхід навколо шиї по виступаючої частини грудей. Далі вона ділиться по Палами і віднімається різниця рівнів горловини спинки і переду чи паростка.

Основные мерки
ДИ Довжина Вироба. Довжину виробу можна виміряти так: з боку спини моделі прикладіть початок вимірювальної стрічки до лінії основи шиї, а кінець до бажаного рівня краю виробу.

Кожна людина індивідуальна і має свої власні пропорції та величини. Виробники викрійок і готового одягу завжди призводять людське тіло до певних стандартів. Перераховані мірки допоможуть вам у побудові власних викрійок. Також, знаючи ці величини, ви зможете підкоригувати вже існуючу викрійку з усередненими розмірами.

Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Как снять мерки для выкройки одежды.