Клаптеве шиття з'єднання шарів


Закінчене клаптеве шиття складається з трьох шарів тканини, які складені разом. Виходить так званий "сендвіч". Він складається з 3 шарів - верхній шар, середній шар з набивання і нижня тканина для підкладки. Весь "сендвіч" можна обробити облямівкою, підкладкою, фестонами.

Клаптеве шиття - підготовка підкладки

Лоскутное шитье
Для клаптикового шиття потрібно підкладка, яка буде довшою і ширшою на 10 см, ніж клаптевий верхній шар. Стібка вироби зазвичай трохи підтягує підкладку і набивання, після стібки ці шари стануть небагато менше. Тому краще зробити запас по 10 см з усіх боків верхнього шару для підкладки і набивання, це позбавить вас від несподіванок. Якщо ж верхній шар ширше 1м, доведеться сточувати нижні шари з шматків тканини. Це можна зробити, поєднуючи смуги тканини, в результаті виходить підкладка потрібної ширини. Для того щоб зробити підкладку клаптикового шиття потрібної ширини можна використовувати блоки і шматки тканини, які залишилися після шиття верхнього шару. Можна зробити красиве ковдру в техніці квилтинга як з лицьового боку, так і з виворітного. Можна використовувати техніку «божевільні клапті», яка може складатися з квадратів, прямокутників і смуг різної форми. Такі речі виглядають бездоганно з лицьового і з виворітного боку. 

Підготовка набивки

Перш ніж вибирати набивку для нашого клаптикового шиття, необхідно ознайомитися з рекомендаціями виробника. Деякі набивання потрібно випрати перед застосуванням або провітрити, іншим виробники рекомендують «розпушити» в нежаркій сушці пральної машини. Завжди виконуйте необхідні інструкції виробника, що додаються до набивання.

Складання клаптикового «сендвіча»

Лоскутное шитье
Пропрасуйте праскою верхній шар і підкладку. Розмітьте візерунок для стібки до з'єднання шарів ковдри. Нанесіть центр від кожного з чотирьох країв верху, підкладки і набивання, тоді вам простіше буде центрованим шари клаптикового шиття один щодо одного. На робочій поверхні відзначте центри за допомогою розмічальної стрічки. 

Підкладку покладете виворітною стороною вгору по центру робочої поверхні. За допомогою розмічальної стрічки або затискачів розправте і натягніть підкладку. Тримайте її натягнутої на робочій поверхні під час процесу з'єднання шарів. Якщо у вас немає рами, можна розкласти «сендвіч» на рівній поверхні столу або підлоги. Для того щоб не порізати поверхню столу або підлоги підкладіть силіконовий килимок для розкрою під місце кмітливості. Помістіть набивку на підкладці, і сцентріруйте шари. Розправте всі нерівності. З обережністю використовуйте 100%-ний х / б ватин, так як він дуже неміцний і тонкий. 

Вузьку набивку доведеться зшивати в більш великий шматок, для цього потрібно скласти краю набивання встик і зшивати їх х / б ниткою швом «хрестик».

Покладіть верхній шар клаптикового шиття на набивання вгору лицьовою стороною. Розрівняйте всі нерівності. Переконайтеся, що всі 3 краю збігаються, а набивка і підкладка виходять за кожен край вер верхнього шару приблизно на 5 см. 

Зєднання шарів

Лоскутное шитье
Приступаємо до сметиванію шарів «сендвіча». Традиційно клаптеве шиття зметують на рамі, що відповідає розміру ковдри. Кмітливість робили х / б нитками і довгою штопальну голкою. Рама це корисна річ для сметиванія, яка допоможе вам заощадити час. Якщо у вас немає рами, просто закріпіть підкладку і набивку за допомогою розмічальної стрічки. Сталеві англійські шпильки № 2 підійдуть для машинної стібки. На велику ковдру нам знадобиться 200 шпильок. Починайте сколювати шпильки від центру до країв, шпильки розміщуємо на відстані 10 см одна від одної. Згідно візерунку стібки розміщуйте шпильки в тих місцях, де ви стягують не будете. Останній ряд шпильок проходить на 2,5 см від краю. Виступаючі краї підкладки і набивання підігніть вперед і подколи шпильками.

Клаптеве шиття прострочуємо або прошиваємо по контуру стібки.

Ви можете ознайомитися з руської версією статті: Лоскутное шитье соединение слоев.