Правильно з'єднуємо блоки з лоскутов


Блоки з лоскутов - це основні елементи стьобаного ковдри або одягу. Раніше ми описували способи швидкого розкрою елементів блоку і способів швидкого шиття елементів блоку. Тепер, коду у нас вже є блоки з лоскутов, необхідно їх поєднати в єдине ціле. Далі ми розповімо про способи з'єднання блоків для цього виду рукоділля.


Основні правила зшивання блоків

Соединяем блоки из лоскутов в ряды

Перш ніж приступити до зшиванню блоків з лоскутов, всі шви необхідно пропрасувати. Шви загладжують в бік більш темних лоскутов тканини.

Шви з'єднання блоків з лоскутов повинні бути рівні - паралельні та перпендикулярні при квадратних блоках візерунка.

Кути, які утворюють шви блоків, повинні бути рівні. Щоб виконати рівні кути необхідно зафіксувати шпилькою перпендикулярно точку з'єднання швів. Також щоб уникнути зсувів, потрібно зафіксувати шпильками обидва блоки з лоскутов вздовж шва.

При зшиванні блоків з лоскутов хід швейної машини повинен бути повільний і рівномірний, щоб уникнути витягування тканини.

З'єднуємо блоки з лоскутов в ряди

Соединяем ряды блоков
Вирівнюємо всі блоки по кутах, скріплюємо шпильками, як описувалося вище. Перш ніж зшивати блок на швейній машині переконайтеся, що всі з'єднання блоків будуть рівними і акуратними.
  
Після строчки всі шви ще раз перевіряються на паралельність і симетричність. Якщо ви помітили дефект або кривизну строчки необхідно акуратно розпороти це місце і зшити повторно. Всі шви в ряді блоків загладжуються з чергуванням в різні боки.
З'єднуємо ряди блоків

Беремо два ряди зшитих блоків і перпендикулярно фіксуємо шпильками в місцях стикування швів блоків з лоскутов. Контролюємо всі точки з'єднання блоків між собою. Прострочуємо ряди, ще раз уважно перевіряємо рівність і стикування всіх швів між блоками. Якщо ви помітили дефекти, необхідно розпороти і знову прострочити.
Вставки з лоскутов

Якщо блоки розташовуються радіально, доведеться доповнювати простір вставками з лоскутов або інших фігурних блоків. Щоб це зробити рівно і акуратно необхідно спочатку прировнять вставку з лицьового боку до краю одного з блоків. Потім прострочити. Не виймаючи голки швейної машини з місця з'єднання, піднімаємо лапку. Фіксуємо шпильками другий край клаптя з другим блоком. Опускаємо лапку і продовжуємо строчити.
Вставка палітурок

Палітурки - довгі смужки, які, поділяють фрагменти квілт. Звичайно в першу чергу до лав блоків пришиваються горизонтальні смужки тканини - палітурки. Коли ряди і палітурки з'єднані меду собою. Пришивають вертикальні внутрішні палітурки. В останню чергу додають верхні і нижні смужки тканини.

Пришиваємо облямівку

Облямівка - це обрамлення квілт, його рамка. Коли всі блоки з лоскутов з'єднані разом в основний візерунок, необхідно для більш ефектного вигляду обшити наш візерунок облямівкою. Облямівка може бути виконана двома способами.

Перший вид облямівки. Вона виконується за допомогою вертикальних і горизонтальних смуг і вставок куточків. Кути - це квадрати рівні зі сторонами рівними ширині облямівки. Куточки вшиваються в кутах квілт, щоб з'єднати вертикальну і горизонтальну смуги облямівки. Куточки пришиваються до каймі до того, як вона буде пришита до основного візерунку.
Пришиваем кайму

Другий вид облямівки. Вертикальні і горизонтальні смуги облямівки з'єднуються під кутом 45 градусів. Смужки облямівки викроюються із запасом приблизно 10 "25см. Спочатку намічаємо центр горизонтальній облямівки по низу (місцем пришивання до основного візерунку) і центр боку основного візерунка, до якого буде пришивати облямівка. Не забуваємо про пріпуськах на шви. Поєднуємо ці точки і фіксуємо шпильками. Потім рівняємо і фіксуємо облямівку по всій довжині сторони. Робимо шов, не доходячи до краю на відстань припуску на шви. Таким же чином пришиваємо вертикальну частину облямівки. У місці з'єднання горизонтальної та вертикальної облямівки робимо сполучний шов під кутом 45 градусів. Те ж проробляємо для решти частин облямівки. Шви в кутах підрізаємо і добре пропрасовує.
Второй вид каймы

Тепер ви знаєте, як правильно з'єднувати блоки з лоскутов в єдине ціле.

Ви можете ознайомитися з руської версією статті: соединяем блоки из лоскутов.