В'язання на вилці це чудовий підвид рукоділля, про яку ми розповідали в попередній статті. Ми описували способи в'язання смуг на вилці. Тепер ми розповімо як вив'язані смуги з'єднати між собою, для того щоб створити прекрасне ажурне полотно. Для роботи нам знадобитися гачок для в'язання та пряжа.
1. Щільне переплетення смуг
З'єднуємо щільним переплетенням 2 смуги мережива, зроблені в техніці в'язання на вилці. Для цього нам знадобитися тільки гачок для в'язання. Протягуємо гачок через 2 петлі лівої смуги, захоплюємо 2 петлі правої смуги.
Петлі правої смуги протягуємо через петлі лівої смуги. Потім захоплюємо наступні 2 петлі і протягуємо їх через петлі на гачку. Таким чином, з'єднуємо всі петлі двох смуг. В результаті отримуємо щільне переплетення.
2. Щільне переплетення смуг - петля в петлю
Для того щоб з'єднати смуги між собою петля в петлю, нам буде потрібно гачок для в'язання та клубок пряжі. Беремо і кладемо поряд 2 смуги пов'язані на вилці. Гачок вводимо в перші петлі правої і лівої смуг, захоплюємо нитку, яка йде від клубка. Пров'язуємо петлі стовпчиком без накиду. Таким чином, послідовно пров'язуємо всі петлі до кінця смуг.
3. Щільне переплетення в техніці туніського в'язання
Щоб з'єднати в'язання на вилці цим способом, нам знадобитися туніський гачок для в'язання та клубок пряжі. На довгий гачок нанизуємо поперемінно одну петлю лівої смуги, одну петлю правої смуги. Потім беремо нитку від клубка пряжі, пров'язуємо ланцюжком кожну петлю на довгому гачку.
4. Ажурне з'єднання смуг «мушлі»
Беремо спочатку одну з двох смуг. Закріплюємо нитку від клубка на середині ширини смуги стовпчиком без накиду. Місце закріплення - це початок смуги посередині, де сходяться довгі петлі разом.
Пров'язуємо ланцюжок з повітряних петель, завдовжки ½ ширини смуги. Потім на гачок нанизуємо 10 довгих петель і пров'язуємо їх разом стовпчиком без накиду. Знову в'яжемо ланцюжок з повітряних петель по довжині рівну першої та закріплюємо її на середині смуги після з'єднаних довгих петель. Перевертаємо і пров'язуємо іншу сторону, точно також тільки довгі петлі з'єднуємо в черепашки в шаховому порядку по відношенню до першої стороні смуги.
Коли смуга закінчена, робимо другу смугу таким же чином. З'єднуємо смуги довільної сіточкою з повітряних петель. У результаті виходить витончене ажурне мереживо.
5. Ажурне з'єднання «колосок»
Беремо смужку мережива зробленого в техніці в'язання на вилці. І перші 2-3 повітряні петлі пров'язуємо разом стовпчиком без накиду. Потім вив'язувались ланцюжок з 3-5 повітряних петель і захоплюємо наступні 2-3 довгі петлі смуги і пров'язуємо всі петлі на гачку стовпчиком без накиду. В'яжемо таким чином до кінця смуги і з іншого її боку. Точно так обв'язуємо другу смугу. З'єднуємо оброблені смуги довільним візерунком з повітряних ланцюжків і стовпчиків без накиду.
Не складна техніка виконання мережива, дозволить вам швидко освоїти і полюбити в'язання на вилці.
Ви можете ознайомитися з руської версією статті:
5 способов соединения вязаных полос.