Викрійки жіночого одягу. Як зшити купальник своїми руками.
Пошиття купальника. Як вибрати викрійку купальника.
Поки літо ще тільки набирає обертів, саме час поговорити про пляжному одязі, яку (природно :) будемо шити самостійно!
Багато жінок і не уявляють, як своїми руками можна зшити купальник. Їх лякає сама думка, що купальник можна зшити самої!
Сьогодні я постараюся, за допомогою декількох простих порад, зробити процес пошиття купальника не таким страшним, щоб будь-яка жінка змогла, нарешті, зшити собі зручний, ідеально сидить (адже шили для себе коханої ;) модний цього літа купальник.
Перший секрет пошиття вдалого купальника - правильний вибір тканини.
Сучасна промисловість пропонує широкий вибір тканини для пошиття купальників. Відмінні особливості цих тканин - приголомшлива еластичність і здатність протистояти руйнуючій дії солоної води і хлору.
Більшість видів тканин для пошиття купальників добре тягнуться лише вздовж, але існують і тканини, які також добре тягнуться і впоперек, що дозволяє купальнику щільніше облягати тіло.
Правильно вибрана тканина вкрай важлива для того, щоб зшити красивий і зручно сидить купальник, але половина успіху (якщо не більше) - це правильні шви!
Шви, які слід використовувати для пошиття купальника, в першу чергу об'єднує одне - вони повинні бути дуже еластичні!
Перерахуємо види еластичних швів, які можна використовувати при пошитті купальника.
1. На звичайній машинці часто є оверложний шов, тобто, він і шиє і обметувати одночасно (малюнок А).
2. Якщо оверложного шва на машинці немає, можна для шиття використовувати зигзагоподібний шов з вузькою шириною зигзага і середньою довжиною стібка, а для обметування широкий зигзагоподібний шов або трехшаговий зигзагоподібний шов (малюнки Б, В).
При шитті, тримайте тканину розтягнутій перед притискною лапкою швацької машинки і за нею.
3. Шви оверлока також вельми еластичні і добре підходять для шиття купальників, за умови використання еластичних водостійких ниток.
Шви, що використовуються для пошиття купальника.
Для того щоб купальник щільно прилягав до тіла, краю купальників оформляються за допомогою гумки.
Важливо вибрати гумку, спеціально виготовлену для шиття купальників, адже вона повинна бути водостійкою - не втрачати еластичність в намочену стані, а також, як і тканину, повинна бути стійкою до впливу солоної води і хлору.
Найбільш підходить для пошиття купальника гумка шириною 1 см. Використовуйте гумку, для того, щоб обробити всі зовнішні краї купальника, наприклад, краї отворів під голову, під ноги і пройми.
Для того щоб пришити гумку, прикладіть її до необробленому краю тканини. Спочатку прошийте по середині гумці широким зигзагом із середньою довжиною стібка або трехшаговим зигзагоподібним швом (малюнки Г, Д).
Або використовуйте для обробки краю оверлок (малюнок Е).
Складіть край тканини з пришитою гумкою усередину.
Для закріплення, по підігнути краю прокладете середній зигзагоподібний шов (малюнок Ж). Також, можна прострочити з використанням подвійною голкою (малюнок З).
При оформленні країв отворів під ноги, на передній стороні ноги гумка пришивається без розтягування, а ззаду для підтримки форми трохи натягається (малюнок І).
Сподіваюся, ці прості рекомендації допоможуть вам своїми руками зшити ідеально сидить купальник!
У цій статті я не розглядала можливі викрійки купальників. Одну з викрійок купальника ви знайдете в статті Викрійки жіночого одягу. Купальник з топом-смужкою без лямок, із заниженою лінією талії. . Творчих успіхів і чистих пляжів!)