Як зшити спідницю-олівець?

Як зшити спідницю-олівець?

Як зшити спідницю-олівець? Викрійка спідниці-олівець.

Якщо не вважати шотландців з їх килтами, спідниця - споконвічно жіноче вбрання, з тих самих пір, як чоловік-мисливець обернув стегна своєї супутниці шматком шкури здобутого оленя.

І, мабуть, однією з самих жіночних, що підкреслюють жіночу фігуру, видом спідниць, є спідниця-олівець.


Описание: D:\SITES\PFS\DBR\Untitled-23.jpg

У наші часи офісів і великих міст спідниця-олівець не втратила своєї актуальності, і, в залежності від обраної тканини і крою, буде доречна і в самому строгому офісі, і яскравим предметом вашого вихідного гардеробу!

Сьогодні я пропоную звернути свою увагу на побудову викрійки спідниці-олівець.

До речі, на фотографії вище спідниця-олівець перешита зі старих джинс ;)

Нижче, ви знайдете викрійки спідниці-олівець і опис, як її по них зшити.

Отже, приступимо.

Для того, щоб побудувати викрійку спідниці-олівець, нам знадобиться побудувати основну викрійку прямий двошовний спідниці. Я писала про це у статті «Побудова основної викрійки прямої двошовний спідниці.».

Після того, як основна форма прямої спідниці побудована, приступимо до побудови на її основі викрійки спідниці-олівець.

Основних відмінності викрійки прямої спідниці від викрійки спідниці-олівець два: наявність звуження по лінії бічного шва і наявність припуску на оформлення розрізу або шліци на задньому полотнищі спідниці-олівець для збереження свободи рухів.

Від вертикальної лінії бічного шва по лінії низу відкладемо в сторони необхідну величину звуження, від 1 до 3 см в залежності від бажаного результату і довжини спідниці, і проведемо лінії до точки, що лежить на 7-9 см нижче перетину вертикальної лінії бічного шва з лінією стегон .

Переднє полотнище спідниці залишається без змін (не рахуючи зазначеного вище бічного звуження).

Описание: http://odensa-sama.ru/wp-content/uploads/ubka_karandash.png

Модифікація основної викрійки двошовний спідниці для отримання викрійки спідниці-олівець.

Заднє полотнище модифікується, в залежності від обраного способу оформлення заднього розрізу.

У найпростішому випадком, можна не змінювати заднє полотнище прямої спідниці (не рахуючи бічного звуження), просто краї розрізу підвернути всередину і обробити. Вийде V-подібний виріз верх ногами.

Набагато краще оформити в задньому розрізі шліцу.

Для цього буде потрібно модифікація викрійки заднього полотнища. На шліцу необхідний додатковий припуск 8 см. Щоб його додати, доведеться заднє полотнище викроювати двома половинками і з'єднувати заднім швом.

На лівій половинці заднього полотнища припуск на шліцу просто подгибается всередину і обробляється, на правій припуск складається навпіл, утворюючи шліцу шириною 4 см.

Докладніше про вбудовуванні шліци я написала у статті «Крій та шиття. Обробка шліци на спідниці. »

Після того як викрійка побудована, необхідно викроїти з тканини деталі спідниці, не забувши про припуски на бічні і задній шви (1,5-3 см), на вбудовування застібки (зліва, 4-6 см, довжиною 16-20 см) і на підгин низу (4-6 см).

Обробку деталей починають зверху вниз. Спочатку зметують витачками, до верхнього зрізу приметують корсажная тасьма або пояс, після чого слід приміряти спідницю. Остаточно визначається величина бічних звужень.

Якщо все добре, то потім сточуються витачками, сточуються і обметуються бічні зрізи, обробляється застібка, верхній зріз і шліца. У подследнюю чергу підшивається низ, спідницю отутюжівают, пришивають петлі.

Та-да, і у нас готова дуже витончена, зшита точно по фігурі, приголомшливо жіночна спідниця-олівець!

Спідниця-олівець особливо добре виглядає в поєднанні з високим каблуком, блузкою або топіком з одягненим поверх жакетом або сорочкою :)