Що таке квілтінг?
По-перше, це чудове хобі, яке дає можливість створювати речі красиві і найголовніше корисні. Квілтінг - це художнє зшивання і вистьобує матеріалів. Зшиваючи шматочки матеріалу (техніка печворку), можна зробити абсолютно приголомшливі візерунки, орнаменти і навіть картини. Ці чудові роботи називаються квілт. Майстрині комбінує матеріали і різні техніки шиття для створення свого шедевра.Про квілтінг

Історія квілтінга

Стилі квілтінга:

Перший це ручний метод. Як ви здогадалися, виконується вручну.
Другий метод - машинний.
А третій комбінований метод.
Звичайно ж, більш швидкі другий і третій методи, проте безліч майстринь воліють робити все своїми руками.
Стиль ручного квілтінга вимагає точності й акуратності. Процес дуже трудомісткий. Для роботи використовують голку із закругленим кінчиком і вузьким вушком. Така голка потрібна для того щоб не було видно місця уколів на тканині. Шов в основному використовується «вперед голку». Однак можна використовувати і складніші вишивальні шви. Все залежить від стилю композиції.
Якщо зшивання і простьобування роботи виконується швейною машинкою, це машинний квілтінг. Для того щоб робити квілт в цьому стилі, потрібні навички строчки на швейній машинці. Використовуються різноманітні техніки шитва. Вони підбираються відповідно з ідеєю самого виробу. Цей стиль вимагає точності й акуратності, але в порівнянні з першим стилем, процес проходить значно швидше. Машинний квілтінг більше підходить для виготовлення великих речей, або для речей з нескладними узорами і великими деталями.
Комбінований метод найбільш універсальний. Робота робиться як вручну, так і на швейній машинці. Цей стиль квилтинга можна використовувати для виробів будь-якої складності.
Інструменти для квилтинга

Вам також знадобитися лінійка для квилтинга. Вона призначена для точної розмітки тканини.
Також вам знадобляться раскоечний дисковий ніж і самовідновлюється килимок для розкрою тканини. Але можна обійтися і кравецькі ножицями.
Для перенесення контурів малюнка на тканину можна застосовувати такі інструменти. Маркери змиваються водою, бувають темного і світлого кольорів. Легко віддаляється вологою тканиною або холодною водою. Існують також зникаючі маркери. Вони зникають з тканини протягом 48 або 72 годин. Олівець з пензликом на кінці. Контур просто стирається пензликом. Копір - пристрій для переносу викрійки через копіювальний папір на тканину.
Для шиття необхідно мати набір голок для квилтинга. Розміри голок від номера 4 до 12номера. Причому № 12 - це самий маленький розмір, відповідно 4 - великий. Найбільш використовувані голки середнього розміру № 9.
Швейная машинка для квилтинга зовні мало відрізняється від звичайної швейної машинки. Вона має додаткові опції: висота підйому лапки більше, так як виріб багатошарове, є додаткові декоративні шви. І найголовніше ресурс роботи таких машинок значно довше. Якщо ви використовуєте звичайну швейну машинку, то потрібна спеціальна швейна лапка для квилтинга.
З допоміжних інструментів вам знадобляться шпильки, розпорювач, наперсток для квилтинга зі зручною виїмкою для голки, клейка стрічка для квилтинга, щоб рядки були абсолютно рівні.
Матеріали для квилтинга
Тканини для квилтинга.

Для виворітного шару використовують тканину переважно бавовна. Для того щоб виворіт була безшовної використовують тканину великої ширини.
Для зшивання виробів використовують бавовняні нитки. Для прикраси можна застосовувати різні декоративні нитки, стрічки мереживо, бісер, пух, і. Т.д.
Читайте статтю: Что такое квилтинг? - російською мовою.