Вишивання

Вишивання
Що таке вишивка? З технічної точки зору це перенесення зображення зі схеми на тканину за допомогою ниток і голок. Але для кожної вишивальниці це справжнє мистецтво. Для вишивки немає обмежень, можна виконати ідею будь-якої складності. Це і невелика прикраса на одязі, і величезна вишита картина, копія справжнього витвору мистецтва. Нитки для вишивання використовують шовкові, муліне, шерстяні, металізовані, золоті, срібні і т.д. Для вишивки можна застосовувати також намисто, бісер, стеклярус, монети, напівдорогоцінне та навіть дорогоцінні камені.

Історія вишивки

Людина навчилася користуватися голкою і ниткою в декоративних цілях задовго до нашої ери. На стародавньому сході вишивка була справжнім мистецтвом. Наприклад, традиції китайської вишивки дійшли до наших днів. У всьому світі відомо майстерність китайських вишивальниць. В середні віки в Європі вишивка балу улюбленою справою аристократії. Це заняття було в пошані, як у придворних дам, так і у вінценосних осіб. У наш час вишивання також є дуже популярним хобі.

Техніки вишивання

Вышивание крестом
В першу чергу вишивка ділиться на два способи ручний та машинний. Вишивку ручним способом можна також умовно розділити на два методи. Це вишивка декоративними нитками та вишивка з використанням декоративних елементів, таких як бісер, стрічки, намисто, камені та. Т.д. У світі існують різні техніки вишивання. Далі ми розглянемо техніки вишивки ручним способом.

Вишивання хрестом.

Вишивання хрестом це, мабуть, найпоширеніша техніка вишивання. Для основи вишивки можна використовувати будь-який матеріал разом зі спеціальною тканиною, званої канвою. У такому випадку по закінченні роботи канва акуратно видаляється. Можна також використовувати канву без матеріалу - основи, якщо вона досить міцна.


У техніці вишивки хрестом застосовуються наступні стібки:
~ Традиційний хрестик,
~ Напівхрестиком,
~ ¾ хрестика,
~ ¼ хрестика.

Також існують інші види стібків:
~ Подовжений хрест,
~ Прямий хрест,
~ Подвійний хрест,
~ Хрест «Зірочка»,
~ Болгарський хрест,
~ Рисовий шов.

Вишивання гладдю

Вышивание гладью
Вишивання гладдю це найраніша техніка. Її застосовували ще в давні часи на сході. Тому інша назва цієї техніки дамаська вишивка. Вишивання гладдю дуже нагадує малювання. Тільки замість паперу ми використовуємо тканину, а замість кистей - голку з ниткою.
Стібки виконуються як мазки на картині. Зображення заповнюється стібками повністю, що створює рівну гладку поверхню вишивки. Працюючи в техніці вишивання гладдю можна створити, як прості мініатюрні фрагменти для прикраси одягу, так і прекрасні великі картини, скатертини, панно і т.д.

Для вишивання гладдю застосовують такі основні стібки:
~ Плоска гладь - це найпоширеніший прийом,
~ Гладь з настилом використовується, для додання вишивці обсягу.
~ Гладь вприкреп використовується для заповнення великих просторів одним кольором.
~ Цегляний стібок стібки виконуються однакової довжини, другий ряд починається з середини стібків попереднього. Такими стібками в роботі можна робити перехід від одного кольору до іншого.
Кирпичный стежок
~ Довгі й короткі стібки - це стібки різної довжини, які чергуються між собою. Можна використовувати для штрихування контуру.
Також існують і інші прийоми вишивання гладдю
Шов назад голку, кручений вузол, французький вузол, керамічний шов, і т.д.
Ідеї ​​та схеми вишивок гладдю можна побачити тут.

Вишивка Рішельє або гіпюр

Вышивка Ришелье или гипюр
Вишивка Рішельє або гіпюр це різновид вишивки гладдю, а точніше прорізна гладь. Виникла ця техніка в Італії і більшу популярність придбала в 16-17 століттях. Вироби, виконані в техніці гіпюрной вишивки це чудесне мереживо, яке складається із завитків, квіткових мотивів з'єднаними перемичками - Бріді. Робота зазвичай виконується в одному кольорі.
У роботі майстрині використовують такі шви.
Шов «уперед голку». Служить для нанесення контуру вишивки. Робиться зазвичай подвійним.
Шов «вузький гладьевой валик» використовується для вишивки контуру і додання обсягу.
Петельний шов і штопальну шов можна використовувати для прошивки перемичок.
Гіпюрная вишивка або вишивка Рішельє це дуже складний і трудомісткий процес. Але результат перевершує всі очікування. З мотивами і схемами вишивки Рішельє можна ознайомитися.

Вишивка стрічками

Вышивка лентами
Вишивка стрічками це особливий стиль вишивання. З'явилося вишивання стрічками у Франції ще в 15 - 16 столітті. В Європі найбільшою популярністю цей стиль користувався в 19 столітті. Вишивка стрічками абсолютно не схожа на вище перераховані техніки вишивання. Для вишивання замість ниток використовують стрічки. Найчастіше техніка вишивання стрічками використовується для створення рослинних візерунків і композицій. За допомогою комбінування ширини і кольору стрічки можна створити прекрасні, об'ємні візерунки. Цей стиль вишивання можна застосовувати для прикраси одягу, при створенні декоративних подушок, панно, ковдр і т.д.

Прийоми вишивання стрічками: вузол «рококо», колоніальний вузол, французький вузол, шов «петля», шов «захоплення», стрічковий шов, петельний шов, шов «вперед голку», прямий стібок.

Вишивка стрічками - це творчий процес рукоділля. Використання різноманітності матеріалів та ідей зроблять ваше вишивання стрічками захоплюючим і прекрасним хобі.

Ви можете ознайомитися з російською версією статті: Что такое вышивание?