В'язання спицями


Про в'язання на спицях
В'язання спицями - цікаве і корисне хобі. Мало хто знає, що це заняття дуже корисно для здоров'я людини. В'язання діє заспокійливо на нервову систему, розвивають дрібну моторику. Тому це чудове хобі є частиною деяких медичних оздоровчих програм.


Історія в'язання спицями йди в глибину століть. Так найдавніший (1000-1500 років до нашої ери) відомий історикам в'язаний артефакт, панчохи, був знайдений в Єгипті. Широко використовувалося в'язання на Стародавньому Сході і з хрестовими походами в 10-12 століттях проникло до Європи. І донині в'язання спицями залишається улюбленим заняттям мільйонів людей.

Пряжа і спиці для в'язання

Натуральные волокна
Основним матеріалом для в'язання спицями є пряжа. Склад пряжі різноманітний. При виробництві пряжі можуть використовуватися натуральні та синтетичні волокна. Дуже часто пряжа складається із суміші натурального і синтетичного волокна. Тоді на етикетці вказується склад і процентне співвідношення волокон.
Натуральні волокна включають в себе вовняні, волокна рослинного походження і шовк. До вовняним волокон належать. Альпака - вовна лами або альпаки. Ангора - шерсть ангорського кролика. Кашемір - козяча вовна з Індії, штат Кашмір. Овеча шерсть - це шерсть овець першої стрижки. Авторство статті належить сайту: рукоделіе.net. Існують декілька типів овечої вовни за місцем вирощування і породу овець. Це мериносова шерсть з руна мериносових овець Австралія. Шетландських шерсть з Шетландських островів, Шотландія. Мохер - це волокно з вовни ангорських овець або ягнят. Мохерові нитка попередньо розпушується.



До рослинних волокнах можна віднести бавовна і льон.
Синтетичні волокна - це акрил, поліестер, нейлон, еластан. Віскоза і ацетатний шовк це хімічно оброблені волокна целюлози, яку добувають з деревини.

Товщина і текстура нитки теж дуже різноманітні. Підбирайте потрібну товщину нитки виходячи з виробу, яке ви хочете зв'язати. Так більш товсті нитки підійдуть для верхньої теплого одягу. З тонких ниток можна в'язати легку, літній одяг.
Спицы
Спиці - це основний інструмент кожної в'язальниці. Спиці бувають трьох типів прямі, двосторонні і кругові. Прямі спиці мають гострий кінець з одного боку і стопор з іншого боку, щоб петлі при в'язанні не злітали. Для деяких прийомів в'язання необхідний загострений кінець з обох сторін спиці. Такі спиці називаються двосторонні. Також існують кругові спиці. Це дві спиці з'єднані гнучким шнуром. Розміри спиць це їх товщина, яка дорівнює діаметру спиці. Спиці бувають від 2 мм до 20мм в діаметрі. По довжині спиці можуть бути від 25 до 35 см. Чим більше виріб, тим довший спиці використовують при в'язанні.



Додаткові інструменти, які можуть знадобитися: ножиці, булавки для незакритих петель, котушки для ниток різного кольору, сантиметр, лінійка, голка для з'єднання частин в'язання.

Основні види петель в'язання спицями


У в'язанні спицями існує два види петель.
Перший вид - це лицьова петля.
Другий вид - виворітна петля.
Ось так просто!
Тільки два види петель використовуються у в'язанні спицями. Їх можна чергувати між собою і з пропусками петель, робити косички і гумки, а також суцільне полотно.

Прийоми в'язання на спицях


Набір петель. Для того щоб почати в'язання необхідно набрати петлі на спиці. Набрані петлі це початковий ряд. Існує кілька способів набору петель. Набір петель за допомогою великого пальця, набір петель як при особовому в'язанні і способом кіска.

Закінчення в'язання або закриття петель. Закриття петель роботи можна зробити декількома способами: лицьовими петлями, виворітними петлями, зубчастим краєм і рельєфним швом.

Додаток петель. У в'язанні на спицях для збільшення вироби використовують додаток петель.

Убавленіе петель. Для того що б зменшити виріб використовують убавленіе петель.

Ажурне в'язання. Ажурне в'язання це декоративне в'язання на спицях. Ділиться на три різновиди ажур, мережка і мереживо.

Багатобарвне в'язання. Коли для в'язання на спицях використовують більше одного кольору нитки, такий прийом називають багатобарвним.

Подвійне в'язання необхідно для потовщення виїзного вироби. Два шари в'яжуться одночасно.

Ви також можете ознайомитися зі схемами в'язання на спицях одягу для дорослих, для дітей, різноманітних аксесуарів і іграшок.

Ви можете ознайомитися з російською версією статті: О Вязании спицами.