Фенечки або браслети дружби прийшли до нас ще з часів хіппі. І досі багато молодих людей зберігають традиції плетіння фенечек. Хочемо представити вашій увазі 7
схем плетіння фенечек. Вони допоможуть вам швидко і просто зробити красиві браслети. Для того, щоб орієнтуватися по схемах ознайомтеся з основними вузлами плетіння і умовними позначеннями. Дізнайтеся, як виконати правий чи лівий, правий-лівий або лівий-правий вузли. Пам'ятайте, що кожен вузол складається з двох частин. Плетемо браслети по рядах. Робоча нитка на схемі та, якою робиться вузол. Нитка основа це нитка, на якій робиться вузол. На схемі колами зі стрілками показані види вузлів, зроблені з двох сусідніх ниток.
Схема плетіння фенечки 1
Кольори, які використовуються блакитний, рожевий і білий. Означають ці кольори дружбу, ніжність і чистоту. Це фенечку сплести дуже просто. Вам буде потрібно 3 довгих нитки блакитного, рожевого та білого кольорів. Нитки необхідно скласти навпіл. Відступити від краю 10см/4in. Зав'язати вузлом і прикріпити шпилькою до подушки або штанині. Розкладіть нитки в послідовності 2 блакитні - 2 рожеві - 2 білі. Починаємо плести за схемою. Рухаємося зліва направо по рядах, виконуємо послідовність вузлів. На схемі представлений фрагмент браслета. Закінчивши цей фрагмент, продовжуємо плести вузли в тій же послідовності, однак замість блакитного тепер білий колір. Далі чергуємо блакитний колір з білим.
Схема плетіння фенечки 2
Ця фенечка виконана в кольорах справжніх хіпі. Зелений, оранжевий і білий - це трехцветіе хіпі. У схемі використовується замість білого світло-жовтий колір. Нам знадобляться чотири довгих нитки темно-зеленого, зеленого, світло-жовтого та оранжевого кольорів. Складаємо нитки навпіл і пов'язуємо в вузол, кріпимо. Розташовуємо нитки за схемою. Починаємо і закінчуємо перший ряд темно-зеленими вузлами. На схемі представлений фрагмент браслета з темно-зеленим квадратом. Далі згідно зі схемою плетіння фенечки чергуємо темно-зелений колір із зеленим.
Схема плетіння фенечки 3
Фенечка 3 плететься з ниток 8 кольорів. Кольори фенечки позначають любов до природи, сонце небо, дерева, квіти і т.д. Нитка блакитного кольору береться довше за інших в два рази і складається навпіл. Решта нитки світло-синього, жовтого, коричневого, зеленого, темно-зеленого, бузкового і сірого кольорів одинарні. Кольори візерунка постійно чергуються згідно зі схемою.
Схема плетіння фенечки 4
Четверта схема плетіння фенечки складається з 5 кольорів. Плететься фенечка з 20 ниток. Для цього нам потрібні нитки блакитного, зеленого, жовтого, помаранчевого і рожевого кольорів. Беремо по дві довгі нитки подвійної довжини кожного кольору, складаємо їх навпіл, розміщуємо всі 20 ниток, як зазначено на схемі. Зазначений фрагмент візерунка повторюємо необхідну кількість разів.
Схема плетіння фенечки 5
Ефектне поєднання кольорів - білого, світло-синього і рожевого означають ніжні почуття і прагнення до любові і дружбі. Плететься ця фенечка дуже просто. Нам знадобляться дві нитки подвійної довжини світло-синього кольору, 1 нитку подвійної довжини рожевого кольору і 1 нитку подвійної довжини білого кольору. Складаємо нитки навпіл, зав'язуємо вузол і закріплюємо. Далі плетемо за схемою. Фрагмент схеми плетіння фенечки повторюємо потрібну кількість разів.
Схема плетіння фенечки 6
Фенечка 6 плететься з 8 кольорів. Основний колір темно сірий. Можна використовувати чорний колір, тоді браслет буде виглядати більш ефектно. Однак пам'ятайте, що чорний колір символ смутку, самотності і смерті. Отже, схема плетіння складається з 14 ниток. Беремо 3 довгих нитки подвійної довжини сірого кольору, 1 нитку подвійної довжини рожевого кольору, складаємо їх навпіл. По 1 нитки беремо оранжевого, жовтого, синього, зеленого, блакитного і бузкового кольорів. Закріплюємо всі нитки вузлом і розкладаємо згідно зі схемою. Далі плетемо за схемою, повторюючи фрагмент до потрібної довжини браслета.
Схема плетіння фенечки 7
Цей браслетик чудово підійде для Хеллоуїна або просто для гарного настрою. Фенечка з двох кольорів темно-сірого або чорного і жовтого або помаранчевого. Для того, щоб сплести таку фенечку нам буде потрібно по 5 ниток подвійної довжини сірого та жовтого кольору. Складаємо їх навпіл і розташовуємо їх так, як вказано на схемі. Плетемо веселі пики.
Сподіваємося, що ці 7 схем плетіння фенечек допоможуть вам освоїтися в цьому виді рукоділля і порадувати своїх друзів прекрасними браслетами.
Ви можете ознайомитися з руської версією статті:
7 схем плетения фенечек.