Фенечки або браслети дружби - це чудове спадщина хіпі, яке донині не втратило своєї актуальності. Люди плетуть фенечки для друзів і знайомих. Їх варіації обширні. Ви можете сплести як простий візерунок, так і цілу картину, використовуючи різні кольори ниток. В процесі плетіння фенечек використовуються 3 основних вузла. Комбінування кольорів ниток дозволить вам сплести чудові візерунки і малюнки фенечек. Для малюнків можна використовувати нескладні схеми для вишивки хрестом. Де кожна клітина це одинарний або подвійний вузол.
Матеріали
Вам знадобитися шпилька, щоб закріпити нитки нерухомо для зручності плетіння. Закріпити шпильку з нитками можна як на подушечці, так і на вашій власній одягненою нозі. Друге відмінно підходить для похідних умов.
Нитки
В плетінні фенечек можна використовувати всілякі декоративні намистини, це додає етнічний відтінок браслету.
Як плести фенечки - загальні прийоми
Починаються і закінчуються фенечки в основному косичками з ниток. Вони призначені, щоб зав'язати фенечку на руці. Також можна на початку роботи сплести петлю, а в кінці шнурок косичку.
Бувають парні нитки і одиночні. Якщо на схемі парне число ниток, то нитка одного кольору можна скласти навпіл і у нас вийде дві нитки одного кольору. Так, наприклад, якщо наша фенечка складається з 6 ниток (2красних, 2 білих і 2 жовтих), беремо всього лише 1 довгу нитку червоного кольору, 1 - білого і 1 - жовтого і складаємо їх навпіл в підсумку виходить 6 ниток. Для одиночних ниток використовується 1 нитку.
Всі вузли плетуться з двох ниток. Одна нитка робоча, інша нитка - основа, на якій робиться вузол. Колір вузлика завжди відповідає кольору робочої нитки. Якщо ви використовуєте тонкі нитки для плетіння, то необхідно робити подвійний вузол, тобто повторити потрібний вузол 2 рази на нитки - основі.
Початок роботи. Взяти необхідну кількість ниток, скласти їх разом. Відступити від краю ниток для косички і зв'язати всі нитки подвійним вузлом. Закріпити вузол шпилькою до будь основі (подушечці або штанині). Розправити всі нитки у відповідності зі схемою.
Закінчення роботи. Після того як основний візерунок фенечки пліток. Закінчуємо роботу косичками з двох сторін. Якщо нитки були парні і складені навпіл петлю, що утворилася потрібно розрізати.
Основні вузли плетіння фенечек
Для плетіння фенечек застосовують 2 основних вузла. Правий і лівий вузол.
Правий вузол. Цей вузол переміщує робочу нитку зліва направо.
2. Правою рукою вільний кінець робочої нитки обвивається навколо нитки - основи і потягується в петлю, що утворилася зсередини назовні.
3. Затягуємо міцно вузол.
4. Повторюємо з 1 по 3 пункт ще раз. Наш вузол готовий.
На схемі вузол позначається.
Лівий вузол переміщує робочу нитку справа наліво.
2. Лівою рукою вільний кінець робочої нитки обвивається навколо нитки - основи справа наліво і потягується в петлю, що утворилася зсередини назовні.
3. Затягуємо міцно вузол.
4. Повторюємо з 1 по 3 пункт ще раз. Наш вузол готовий.
На схемі вузол позначається.
У тому випадку їли нам потрібно залишити робочу нитку в початковому положенні застосовуються наступні поєднання вузлів. Потрібно залишити робочу нитку зліва, тоді плетемо 1 частина вузла правої петлею, а 2 частину вузла лівої петлею. На схемі позначається.
Якщо потрібно залишити робочу нитку праворуч, плетемо ліву петлю потім праву. На схемі позначається.
Що значать кольору ниток
Коли ви підбираєте кольори ниток для браслета дружби, ви можете передати квітами своє ставлення до людини, якій ви його даруєте. Ось деякі значення кольорів, якими користувалися хіпі.
Білий колір буде означати ніжність, свободу і добро. Червоний - це любов, пристрасть. У поєднанні білий з червоним означатиме вільну любов. Зелений колір означає природа, гармонія. Чорний являє собою незалежність і самотність. Веселка з 7 кольорів це радість, дружба і любов.
Ви можете ознайомитися з руської версією статті: Как плести фенечки или браслеты дружбы.