Урок 10. Як шити рукав реглан


Рукав, який називається реглан, один з найпопулярніших рукавів в різних періодах моди. Британський воєначальник на прізвище барон Реглан, який був відомий багатьма військовими досягненнями, став ініціатором нового покрою рукава. Рукав реглан під час Кримської війни широко застосовувався в одязі солдатів, щоб зменшити просочування води через плечові шви. У 20 столітті рукав реглан поступово увійшов в модні ідеї Кутюр'є і повсякденний одяг.
Как шить рукав



Особливості рукавом реглан


Характерна риса крою це - рукав із заповненою плечовий частиною по всій довжині. Середній шов рукава розташовується на плечовому шві виробу. Існують різні моделі рукава реглан. У крої рукави можна збільшувати глибину пройми. Також в деяких моделях використовують цілісно-кройную листівці, яка чудово забезпечує хороший розмах руки. Такий покрій зараз широко застосовують у спортивному одязі. Рукав реглан можна застосовувати в прямому, полупріталенном і в розширеному до низу силуеті. Часто рукав реглан використовують у верхньому одязі. Будь силует буде добре поєднуватися з рукавом реглан.

Рукав реглан дуже зручний в крої і подальшої шкарпетці моделі. Він може скоригувати не ідеальні плечі, при збільшенні глибини пройми добре підходить для активного руху рук.
Застосовуючи рукав реглан можна змінити і підкреслити лінію плечей, а в разі неідеальних плечей необхідно передбачити плечові накладки, які змусять чудово виглядати навіть дуже низькі і похилі плечі. Загальний силует буде виглядати більш гармонійно.



Існує 3 основних різновиди рукова реглан. Це полуреглан, цельнокроений рукав реглан з кокеткою і реглан-погонів. Рукав полуреглан відрізняється від суцільнокроєним налічеем плечового шва. Пройма рукава полуреглан має контур замкненого овалу, а зовнішній вигляд рукова дуже схожий на звичайний втачной рукав.
Втачівать рукав реглан в пройму можна методом кругової і плоскою зборки.

Як шити рукав реглан - метод кругового зборки.

Викроюється рукав реглан окремою деталлю (деталями) від спинки і полички вироби. Рукав не має головки. Він лежить від плеча до лінії горловини.

Для тог щоб рукав правильно розташувати на виробі необхідно перенісши всі мітки при розкрої і підготовці деталей переду, спинки і рукава. У тому випадку, якщо край пройми сильно загорнутий, необхідно зробити по краю пройми фіксуючу строчку.

Щоб краї не язиком клепають обробляємо прямі зрізи швом «зигзаг». Це можна зробити за допомогою оверлок або застосувати звичайні обметочниє стібки.

Зшиваємо і разутюжіваем всі виточки на голівці одношовних рукава. Для двошовний рукава необхідно скласти деталі лицьовими сторонами всередину і зшити їх по ліктьовому шву.

На вигинах підрізаємо припуски і обшивають зрізи на швейній машинці або оверлок. Це можна зробити вручну. Всі припуски на шви пропрасовує праскою. Щоб шов добре виглядав, можна зробити оздоблювальну строчку або прострочити рукав в край.

Далі сколювали рукав і край пройми переду і спинки моделі, розташовуючи деталі лицьовими сторонами всередину. Поєднуємо шви рукава і пройми. За допомогою шпильок сколювали деталі, Наживляємо і строчить шви пройми, при цьому захоплюємо 10см бейки, яку маємо в своєму розпорядженні поперек строчки. Розгладжуємо праскою всі припуски на шви.
Можна зробити оздоблювальну строчку вздовж шва пройми.

Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Как шить рукав реглан.