Як зв'язати гачком мереживо міста Брюгге?


Як зв'язати гачком мереживо? Це мереживо прийшло до нас з фламандського міста Брюгге. Основною особливістю для цього мережива є "тасьма", яка в'ється через весь візерунок. Виті візерунки мережива з'являються з пов'язаних за схемою тесьомок.
кружево города Брюгге



 Тасьомки в'яжемо гачком. Ряди йдуть справа наліво і зліва направо, традиційно ширина ряду дорівнює 4 стовпчики з накидом. В кінці кожного ряду робимо поворот з 6 повітряних петель, таким чином, щоб на широкій стороні тасьми сформувалися зміщені арки. Існує різні варіанти з'єднання тасьм мережива, з яких і складається основний узор.

Мереживо міста Брюгге з чого почати?

кружево города Брюгге

Робимо 10 повітряних петель і пров'язуємо в зворотному напрямку в перші 4 повітряні петлі по 1 стовпчику з накидом. Потім повертають роботу, зв'язавши 6 повітряних петель. Стовпчики наступного ряду завжди пров'язуємо під обидві нитки петлі стовпчиків з накидом попереднього ряду. Згинаємо тасьму по формі під час в'язання, з'єднуючи кілька арок 1 стовпчиком б / накиду. Для багатьох візерунків досить з'єднати 4 арки. В'яжемо по внутрішньому краю згину, на 4 арки пров'язуємо тільки 3 повітряні петлі. Гачок проводимо через 3 попередні арки в зворотному напрямку, нитка витягаємо петлею. Стягаємо обидві знаходяться на гачку петлі з новим накидом. Пров'язуємо 3 повітряні петлі для 2-ї половини 4-й арки. Роботу продовжуємо, пров'язуючи стовпчик з накидом наступного ряду. На схемі мережива вигнуті тонкі стрілки показують напрямок зігнутою в дугу тасьми.

Мереживо міста Брюгге - способи з'єднання тесемок

кружево города Брюгге

Дві тесемочкі по протилежних краях можна з'єднати за допомогою стовпчика б / накиду. Обидві тасьми лежати строго паралельно один одному. Пров'язуємо 3 повітряні петлі, потім 1 стовпчик б / накиду з протилежною арки і 3 повітряні петлі для 2-ї половини арки. На схемі з'єднання із стовпчиком б / накиду показується 1 хрестиком зі стрілкою, яка вказує напрямок. Дуги двох тесемочек можна з'єднати петлями різної довжини. Так можна виконати візерунки, де тесемочкі розміщуються не строго паралельно по відношенню один до одного. Провязивают 3 повітряні петлі, 1 стовпчик б / накиду або 1 стовпчик з накидом, або 1 стовпчик з 2 накидом, або 1 стовпчик з 3 накидом з арки по краю протилежної тасьми та 3 повітряні петлі для 2-ї половини арки. На схемі довжина ланцюжка з стовпчиків позначається числом накидів на стрілці.

Мереживо міста Брюгге - заповнення внутрішнього простору

кружево города Брюгге

Якщо тасьма виконана більш широкої, тоді вам знадобитися заповнити вільний простір широкої дуги. Внутрішній простір широкої дуги можна заповнити "павутинкою". Дійшовши до половини висоти дуги, починаємо заповнювати простір між тасьмами ланцюжком з 4 повітряних петель у напрямку до центру, а потім для "брід" павутинки пров'язуємо по 2 арки разом 3 рази 1 стовпчиком з 2 накидом, потім стовпчиком б / накиду чіпляємо 7-ю арку і пров'язуємо 6 повітряних петель і 1 стовпчик б / накиду з останньої повітряної петлі павутинки. Останню арку закінчуємо 3 повітряними петлями. Для стовпчика з 2 накидом робимо 2 накида на гачок, чіпляємо відповідну арку і провязивают разом 2 петлі з гачка, знову роблять накид, захоплюємо наступну арку і знову пров'язуємо всі петлі на гачку разом, щоразу захоплюючи по 2 петлі. На схемі кожне початок павутинки позначається великим значком повітряної петлі. Цифра близько стрілки вказує на число повітряних петель і число накидів, які потрібно зробити.

Коли ми з'єднуємо початок і кінець тесемочкі необхідно враховувати, що арки по обидва боки приєднуються зі зміщенням.

Сподіваємося, що ви з легкістю опануєте мереживо міста Брюгге, і це стане вашим улюбленим видом рукоділля.

Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Как связать крючком кружево города Брюгге?