Схеми плетіння мережива: 3 мотиву в техніці фріволіте


Мереживо в техніці фріволіте виглядає дуже витонченим і повітряним. Окремі фрагменти мережива можна застосувати для декорування одягу чи елементів інтер'єру. У цій статті ми розповімо про мотиви, виконаних у техніці фріволіте, які називаються розетки. Також представимо схеми плетіння мережива. Мотиви мережива - розетки це окремий закінчений елемент, у вигляді квітки. Також їх можна використовувати як центральна частина мереживний серветки в техніці фріволіте. Далі ми опишемо схеми плетіння мережива. Ознайомтеся зі способами з'єднання кілець розеток.




Схема плетіння мережива - Мотив - розетка 1

Розетка 1 являє собою 2 рядний мотив. Перший ряд це центральне кільце, а другий ряд прошва, яка плететься навколо центрального кільця.

Ряд 1 - центральне кільце плететься 1 вузол, піко, потім (2 вузла і піко) повторюємо 15 раз. Закінчуємо плетіння центрального ряду 1 вузлом. Кінці ниток пов'язуємо біля основи вузлів і обрізаємо зайві.

Ряд 2 - прошва навколо центрального кільця. Великі непарні кільця 1, 3, 5, 7 і т.д. плетуться за схемою 4П4П2П2П4П4. Маленькі парні кільця 2, 4, 6, 8 і т.д. плетуться так 2П2.

Послідовність плетіння мережива:

Плетемо кільце 1, потім на відстані 2см плетемо кільце 2, з'єднуємо його з одним з піко центрального кільця. Перевертаємо роботу. Відкладаємо нитка 2см і плетемо кільце 3, з'єднуємо його з кільцем 1. Перевертаємо роботу і плетемо кільце 4 в напрямку проти годинникової стрілки.

Приєднуємо кільце 4 до сусіднього піко центрального кільця. Знову перевертаємо роботу. Так послідовно рухаємося по схемі плетіння мережива. Не забуваємо перевертати роботу після кожного зробленого кільця. Для того щоб мотив - розетка виглядала акуратна відмірюйте точну довжину сполучних ниток. По закінченню роботи пов'язуємо кінці ниток біля основи кольца1.

Схема плетіння мережива - Мотив - розетка 2

Як і попередня розетка 2 складається з 2 рядів. Ряд перших плетемо квітку з 8 пелюсток. Другий ряд плететься прошва з кілець з'єднаних з пелюстками квітки.

Для того щоб сплести квітка вам буде потрібно зробити 8 пелюсток, які біля основи з'єднані способом замкнутого мотиву. Схема плетіння пелюстки квітки - 7П4П4П7. Закінчуємо перший ряд, затягуємо останній вузол і обрізаємо нитки.

Далі плетемо другий ряд. Великі кільця мотиву мережива плентаються за схемою 6П6П6П6. Маленькі кільця плетуться 3П3П3П3. Послідовність виконання кілець дивимося на схемі. Хід роботи: Плетемо кільце 1, перевернемо роботу, відкладаємо сполучну нитку довжиною 0,5 см. Плетемо кільце 2. І знову перевертаємо роботу. На відстані 0,5 см плетемо кільце 3, скріплюємо його за схемою з кільцем 1. Далі на цій же стороні роботи відкладаємо сполучну нитку, рівну ширині великого кільця і ​​робимо кільце 4. Перевертаємо роботу. Решта кільця плетемо згідно із зазначеним ходу роботи, дотримуючись послідовність на схемі плетіння.

Схема плетіння мережива - Мотив - розетка 3

 Це дуже проста і цікава розетка. Виконується в два прийоми. Спочатку плететься зовнішня частина - прошва, що складається з чергування великих і маленьких кілець. Потім великі піко, зроблені за шаблоном з'єднуються в центрі разом.


Для того щоб зробити прошву вам знадобитися сплести великі кільця за зразком кільця 1 5П5П2П2П5П5 і маленькі кільця 4П3П3П4. Хід роботи: Плетемо кільце 1, перевертаємо роботу відкладаємо сполучну нитку 0,5 см і плетемо кільце 2. Середнє піко кільця 2 робимо за шаблоном ширина шаблону 2,3 см. Далі перевертаємо роботу, відкладаємо сполучну нитку 0,5 см і плетемо наступне велике кільце. Повторюємо плетіння. У нас повинно вийти 16 великих зовнішніх і 16 маленьких внутрішніх кілець.

Далі з'єднуємо великі піко в центрі розетки. Для цього візьмемо голку з ниткою і пропустимо її через 1 і 3 піко, потім 2 і 4 піко і т.д.

Сподіваємося, що представлені схеми плетіння мережива допоможуть вам зробити прекрасні мотиви в техніці фріволіте.

Ви можете ознайомитися з руської версією статті: схемы плетения кружева.