Чудова техніка ажурного плетива - нетрадиційний гобелен - це поєднання мистецтва і рукоділля. Гобелени, зроблені в цій техніці, вражають уяву своєю витонченістю і легкістю. Витоки цієї техніки йдуть з Російської глибинки. Відомі всьому світу оренбурзькі хустки стали натхненням для художників, і з'явилася така незвичайна техніка ажурного плетива гобеленів. Комбінуючи візерунки і товщину спиць і ниток можна створювати незвичайні високохудожні нетрадиційні гобелени.
Що нам знадобитися для плетіння гобелена
Нам знадобляться спиці кругові. Діаметр спиць залежить від ідеї гобелена і товщини ниток. У нашому випадку візьмемо 5-6мм.Невеликі ножиці із закругленими кінцями
2-3 невеликі загнуті голки з великим вушком
Шпильки для закріплення частин гобелена на тлі.
Нитки повинні бути тонкими і міцними. Тому найкраще підійдуть тонкі бавовняні, лляні або синтетичні нитки. Вовняні або фактурні нитки краще використовувати разом з льняною ниткою.
Для фону гобелена знадобитися щільна тканина. Колір фону залежить від композиції. Якщо фон світлий тоді світлі ділянки гобелена плететься рідкісним плетінням, а темні щільним. Якщо ж фон темний тоді, все навпаки. Темні ділянки гобелена плетуться рідкісним візерунком, а світлі щільним візерунком.
Як зробити нетрадиційний гобелен в техніці ажурного плетива
Основні принципи ідеї, в яких робиться нетрадиційний гобелен, дуже прості.
1. Зробити ескіз гобелену. Намалювати вподобану ідею для гобелена.
2. Зробити схематичний малюнок в масштабі 1:1. Для цього нам знадобитися картон або щільний папір. На картоні необхідно намалювати композицію гобелена. Прорісуем всі великі й дрібні елементи гобелена. Це схема гобелена, яку ми прикріпимо на тверду поверхню. Потім на схему гобелена ми прикріпимо зв'язане полотно - основу.
3. Зв'язати полотно - основу для гобелена. В'язати на спицях лицьовій в'язкою. Щільні ділянки в'язки в'яжуться лицьовими петлями, рідкісні ділянки полотна в'яжуться петлею - накидом. Напрямок в'язання може бути горизонтальним, вертикальним і навіть по діагоналі. Полотно основа може складатися з декількох частин різного напрямку в'язки. Це залежить від задуму майстра. У процесі створення полотна основи гобелена необхідно періодично розтягувати полотно на картоні, для того щоб пересвідчитися у відповідності його ескізом нашого гобелена.
4. Перенести полотно основу на фон. Взяти тканину для тла гобелена і натягнути її на раму. Потім за допомогою шпильок наживити на фон полотно - основу.
5. Вишивка по петлям. Це незвичайний вид вишивки гобелена. Крім кольору цей вид вишивки робить саму структуру композиції. Поєднуючи або розширюючи петлі полотна - основи, ми формуємо окремі образи в композиції гобелена. Основний принцип вишивання по петлям: стібки повинні повністю поєднуватися з фактурою в'язаного полотна.
Існує кілька прийомів вишивки по петлям.
1. Стібок проходить вертикально уздовж лицьової петлі і імітує лицьову в'язку.
2. Стібок проходить горизонтально уздовж лицьової петлі і імітує виворітну в'язку.
3. Стібки, які вишиваються на петлях з накидом, повністю повторюють вид петлі.
4. Петлі з накидом можна зшивати у вигляді павутини, розеток або зірочок.
Нетрадиційний гобелен в техніці ажурного плетива являє собою прекрасний вид мистецтва. Освоївши цю техніку, ви зможете створити чудовий шедевр захоплює своєю витонченістю. Ось приклад прекрасних робіт, виконаних у техніці ажурного плетива.