Тамбурний шов для вишивки


Тамбурний шов є одним з найпоширеніших швів в різних видах рукоділля. Широко тамбурний шов використовують у вишиванні, як декоративний шов. Існує декілька різновидів і технік виконання цього шва.



Базовий тамбурний шов

Базовый тамбурный шов
Цей шов можна робити по колу, лінією або фрагментом. Ширина і напрямок тамбурного стібка залежить від композиції вишивки.

Нитка закріплена з вивороту, голка виведена на лицьову сторону. Робимо прокол поряд з що виходить ниткою. З лицьового боку виходить велика петля. Виводимо голку з вивороту на лице на відстані ширини стібка від підстави петлі. Підтягуємо петлю, голку виводимо поверх петлі. Стягаємо стібок.

Тамбурний шов гачком

Тамбурный шов крючком
Петельний шов можна виконати за допомогою гачка. Для цього знадобитися тонкий металевий гачок, який вільно може проходити через тканину, на якій ви вишиваєте, і не залишати на тканині великих дірок в місці проколу. Техніка виконання дуже проста.

Тканину натягнути на п'яльці. Закріпити нитку від клубка на виворітній стороні в першій точці, проштовхнути гачок з лицьового боку на виворіт. Захопити робочу нитку і витягнути петлю на лицьову сторону. Потім, не виймаючи гачка з петлі, проткнути тканину в точці 2, яка знаходиться від першої точки на відстані ширини стібка. Витягнути петлю з нитки на лицьову сторону і так далі до кінця шва.

 Обвитий тамбурний шов

Обвитый тамбурный шов
Обвитий тамбурний шов можна зробити на основі базової тамбурного шва.

Для цього необхідно взяти нитку контрастного кольору і зробити рівні або похилі стібки через певні проміжки на основному шві. Виходить ефектний декоративний шов.

Розширений тамбурний шов

Расширенный тамбурный шов
Розширений тамбурних шов робиться також як і звичайний тамбурних шов. Відмінність полягає ширині петлі, яку ви робите.


Для того щоб зробити розширений тамбурних шов необхідно вколоти голку на деякій відстані по горизонталі від попереднього уколу. Такий стібок виходить більш широкий і рельєфний, ніж звичайний тамбурних стібок.

Подвійний тамбурний шов

Двойной тамбурный шов
Подвійний тамбурний шов це мабуть найскладніший з усіх видів тамбурних швів. Голку з ниткою виводимо на лицевий бік в точці 1. Робимо вільний стібок в точку 2. Проколюємо точку 3 з вивороту на лице. Робимо невелику петля з точки 3 в точку 4. Проколюємо з вивороту на лице в точці 5. Робимо вільний стібок в точку 6. З виворітного боку переходимо в точку 7. Починаємо другу частину подвійного тамбурного стібка. Пропускаємо нитку під перетином стібків 1-2 і 3-4. Потім робимо петлю і пропускаємо голку з ниткою під перетином стібків 3-4 і 5-6. Виводимо голку на виворітну сторону в точці 8. Подвійний тамбурних стібок закінчений. Щоб повторити стібок необхідно з виворітного боку голку вивести в точці 9 на лицьову сторону.

Тамбурний шов «гачок»

Тамбурный шов «крючок»
Тамбурний шов «гачок» являє собою незакінчену петлю.

Відрізняється від базового тамбурного шва тим, що коли ви робите петлю, другий укол петлі необхідно зробити, відступивши від першого уколу на деяку відстань по вертикалі і горизонталі. Напрямок стібка гачка може бути як вправо, так і вліво. А може просто чергуватися.

Тамбурний шов «ялинка»

Тамбурный шов «елочка»
Тамбурних шов ялиночка досить простий і оригінальний. Виконується таким чином. Робимо петлю з точки 1 в точку2. З вивороту витягаємо голку в точці 3. Робимо другу петлю в праву сторону з точки 3 в точку 4. Голку витягаємо в точки 5 з вивороту на лице. Потім робимо петлю в ліву сторону точки 5 і 6. Виводимо голку з вивороту в точці 7. Продовжуємо вишивати, таким чином, чергуючи праві і ліві стібки.

Тепер ви знаєте, що таке тамбурний шов і можете його застосовувати для контурного вишивання, прикраси одягу та інших виробів.

Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Тамбурный шов для вышивки.