Вишивання це суцільна творчість в рукоділлі, де немає меж. Можна використовувати будь-який декоративний шов. Вишиваючи свою роботу, рукодільниця шукає нові цікаві поєднання стібків, ниток і прийомів вишивання. Далі в статті ви знайдете корисну інформацію про декоративний шов для вишивання.
Стебельчатий шов
Кладемо основу для вишивки на вказівний палець лівої руки. Закріплюємо нитку з виворітного боку. Для того щоб зробити стібок, вводимо голку в тканину на відстані 2 мм від виходу нитки під нахилом і виводимо її паралельно попередньому стежку. Роблячи стібки, необхідно стежити за однаковим натягом нитки, щоб декоративний шов був акуратним.
Петельний шов з перехопленням
Цей шов можна трохи ускладнити і виконати петлі під нахилом, таким чином, щоб вершини 3-5 стібків сходилися в одній точці вершини середнього стібка.
Шов «козлик»
Виводимо голку на лицьову сторону і робимо похилий стібок зліва на право.
Проколюємо тканину з лицьового боку по лінії верхньої смуги в ліву сторону. Робимо похилий стібок справа наліво. Голку протягуємо по нижній лінії справа наліво. Наш стібок «козлик» готовий, повторюємо стібок потрібну кількість разів.
Для того щоб ускладнити шов «козлик», можна виконати ще один або два шви поверх попередніх з деяким зсувом.
Декоративний шов Зіг-заг вручну
Протягуємо голку, під нахилом і виводимо в нижній точці, робимо черговий похилий стібок. Коли ви виконали похилі стібки по всій довжині шва, починаємо рухатися з кінця шва до початку і проробляємо похилі стібки в іншу сторону. На цьому етапі голку необхідно вводити в уже пророблені отвори в тканині. Намагайтеся робити однакову довжину стібків.
Декоративний шов завжди прикрасити вишивкою або аплікацією. Також декоративні шви можна використовувати для обробки зшитих виробів. Читайте також про тамбурні шві.
Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Вышиваем: декоративный шов.