Ми продовжуємо знайомити вас з візерунками на спицях. Освоївши деякі не складні візерунки на спицях, ви зможете в'язати абсолютно приголомшливі індивідуальні речі. Необхідно взяти викрійку одягу зв'язати зразок візерунка і прорахувати потрібну кількість петель. Відзначити на кресленні викрійки, скільки потрібно петель набрати, збавити або додати. І можна приступати до в'язання - одному з найцікавіших видів рукоділля. Далі ми розглянемо 3 види джгутів пов'язаних на спицях.
Техніка переносу петель
Для того, щоб зв'язати візерунок на спицях джгут нам необхідно освоїти техніку переносу петель. Що являє собою техніка переносу петель? Це означає, що необхідно в ході в'язання поміняти місцями черговість пров'язування групи петель. Зазвичай для цього використовують парна кількість петель. Якщо група петель складається з 4 і більше петель, необхідно взяти додаткову спицю для того щоб зняти на неї необхідну кількість петель для перенесення. Напрямок переплетення джгута залежить від того, як ви розташовуєте і переносите групи петель. Якщо ліва петля пров'язується під правою, лицьова душка джгута буде йти вліво. Навпаки ліва петля пров'язується над правою, джгут буде заплітатися вправо.
Візерунки на спицях: джгут 1
Для зручності візерунок в'яжемо з виворітного боку. Для фрагмента складається з однієї кіски набираємо 14 петель. Далі в'яжемо за схемою, де | це лицьова петля, - виворітна петля, перенесені петлі
Схема фрагмента візерунка
Візерунки на спицях: джгут з витягнутими петлями
1 Ряд. Пров'язуємо 3 лицьові петлі, 1 виворітну. Робимо * 7 накидів поспіль на спицю, 1 виворітна * повторюємо цю послідовність 6 разів. Закінчуємо фрагмент візерунка 1 виворітного і 3 лицьовими.
Ряди 2, 4 і 6. Перевертаємо роботу. Пров'язуємо 3 виворітних петлі, 1 лицьову. * Перекидається 7 накидів на ліву спицю, 1 лицьова * повторюємо 6 разів. Робимо 1 лицьову і 3 виворітних петлі.
Ряди 3, 5. Перевертаємо роботу. Пров'язуємо 3 лицьові, 1 виворітну. * Перекидається 7 накидів на ліву спицю, в'яжемо 1 виворітну * повторюємо 6 разів. Закінчуємо фрагмент візерунка 1 виворітного і 3 лицьовими.
У 5 ряду взяти гачок для в'язання та простягнути всі 6 довгих петель, які вийшли з накидів, як одну через петлі 6 ряду згідно візерунку.
Далі повторюємо в'язання з 1 по 6 ряд.
Візерунки на спицях: Плетінка
Для того щоб зробити цей на перший погляд не простий візерунок, нам знадобиться набрати кількість петель кратне 24 і додати ще 2 крайніх петлі.
Методи в'язання: лицьові і виворітні петлі, перенесення петель 3 на 3 . Візерунок складається з пар переплетених петель. На схемі візерунка | це лицьова петля, - виворітна петля, перенесені петлі по 3. Рухаючись по узору уважно дивіться за черговістю переплетення: на схемі червоним вказано напрямок плетива.
Сподіваємося, що наведені в статті методи в'язання і візерунки на спицях вам будуть корисні. У наступних статтях ми розповімо про інші цікаві прийомах в'язання спицями.
Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Узоры на спицах: 3 вида жгутов.