В'язання шкарпеток: види п'ятки і мисок із зірочками


У попередній статті: В'язання шкарпеток загальні правила, ми познайомили вас з етапами вив'язування носка. Сьогодні ми розглянемо більш докладно види в'язання п'яти носка.

Як говорилося раніше п'яту носка можна зв'язати двома способами. Відповідно існує два види в'язання п'яти: ступінчаста п'ята і пряма п'ятка.
Вязание носков


В'язання шкарпеток: ступінчаста п'ятка

Ступінчасту п'яту в'яжемо на 1 і 4 спицях. 2 і 3 спицю можна відкласти в сторону. В'язання п'яти носка можна виконувати лицьовою гладдю або укріпленої в'язкою. Дивимося в таблиці кількість петель і рядів першого і другого ступенів.

Перший ступінь - укріплена вязка п'яти


Укріпленої в'язкої вив'язувались перша ступінь п'яти. 1 Ряд в'яжемо лицьовими петлями: поперемінно 1 петлю знімемо як виворітну, робочу нитку відводимо за роботу, пров'язуємо лицьову петлю. 2 Ряд пров'язуємо виворітними петлями. 3 Ряд поперемінно пров'язуємо 1 лицьову петлю, потім знімаємо 1 петлю як виворітну. 4 Ряд пров'язуємо виворітними петлями. Потім повторюємо з 1 по 4 ряд.

Другий ступінь в'язання п'яти носка


Відкладаємо з країв першого ступеня п'яти вказане в таблиці число петель і в'яжемо другу сходинку. Другу сходинку в'яжемо лицьовою гладдю, кількість рядів згідно з таблицею. Далі в'яжемо наступним чином.

Набираємо петлі з кромки другого ступеня п'яти. Кількість петель дивимося в таблиці. Останню набрану петлю з кромки другого ступеня і подальшу відкладену петлю першого ступеня пров'язуємо разом лицьовою петлею способом протяжки. Повертаємо роботу, 1 петлю знімаємо виворітного, далі пров'язуємо виворітного петлею. Набираємо петлі з кромки другого ступеня. Пров'язуючи останню петлю, вводимо спицю в кромку другого ступеня п'яти і разом з відкладеним петлею першого ступеня робимо виворітну. Знову повертаємо роботу, 1 петлю знімаємо і в'яжемо лицьовою гладдю. Останню петлю ряду пров'язуємо з наступною відкладеної петлею першого ступеня п'яти. Далі в'яжемо лицьовою гладдю, поки всі відкладені петлі першого ступеня не будуть з'єднані з петлями другого ступеня. Тепер наша ступінчаста п'ятка готова і ми продовжуємо в'язання клина підйому стопи, як було описано в попередній статті.

 В'язання шкарпеток: пряма п'ятка


Пряма п'ятка носка складається з двох частин: стінка п'яти і нижня частина п'яти.

Стінка п'яти


Стінка п'яти носка в'яжеться на 1 і 4 спиці. 2 і 3 спиці просто відкладаються в сторону. В'яжемо стінку п'яти лицьовій гладдю. 3 крайніх петлі з обох сторін стінки п'яти в'яжемо хусткової в'язкою. Нам необхідно пов'язати число рядів рівне кількості петель в ряді мінус 2.

Нижня частина п'яти

Загальне число петель стінки п'яти ділимо на 3 частини. Середню частину петель будемо в'язати лицьовій гладдю. Пров'язуємо разом лицьовою останню петлю середній частині і наступну за нею петлю бічній частині. Повертаємо роботу, знімаємо 1 петлю як виворітну, останню петлю середній частині пров'язуємо разом виворітною з наступною за нею петлею бічній частині. Повертаємо роботу, 1 петлю знімаємо лицьовій і пров'язуємо лицьовими петлями ряд. Останню петлю середній частині пров'язуємо разом з наступною за нею петлею бічній частині. Таким чином, в'яжемо до тих пір, поки не закінчаться всі петлі бічних частин п'яти. Далі в'яжемо клин підйому стопи як зазначено в попередній статті.


Мисок із зірочками


 Мисок із зірочками в'яжемо від 1 кругового ряду з убавленій. В'яжемо лицьовій гладдю і зменшуємо по 8 петель в кожному ряду. Якщо кількість зірочок помножити на 2, то це число буде дорівнює кількості петель на кожній спиці. Якщо число петель на спицях парне, то кількість зірочок дорівнює кількості рядів з зменшенням петель. Число лицьових петель між убавленій петлями дорівнює числу рядів до наступного ряду убавленій. Після всіх убавленій петель на спицях повинно залишитися по 2 петлі, які стягаємо вдвічі складеної ниткою. Якщо число петель на кожній спиці непарне, тоді необхідно починати убавленія петель від попереднього 1 ряду миска. В кінці залишилися по 2 петлі на спицях провязать разом лицьовою петлею.

Тепер ви знаєте, що в'язання шкарпеток це не тільки корисне, але і цікаве рукоділля.

Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Вязание носков: виды пятки и мысок со звездочками.