Урок 6. Як зробити декоративні складки


Складки на одязі застосовувалися для прикраси з давніх часів. Це прекрасний і простий спосіб додати «ізюминку» в загальний силует моделі. Складки періодично стають ультрапопулярнимі, а потім знову виходять з моди. Однак усі відомі модельєри регулярно застосовують складки, створюючи свої нові колекції. За типом виконання складки бувають односторонніми, зустрічними і бантовими. Їх можна залишити м'якими, загладити від початку до кінця або плісировані. Далі ми розповімо детальніше про кожному виді складок.




Односторонні складки

Односторонние складки
Односторонні складки - це найлегші у виконанні. Застосовують такі складки в однині для того щоб забезпечити свободу руху у вузькій спідниці або плаття. Також спідниця може повністю або частково складатися з односторонніх складок.

Для того щоб викроїти односторонню складку необхідно при розкрої вироби передбачити додатково 3 шірени складки. Лини складки відзначаються з виворітного боку виробу, а за тим, якщо це необхідно, переносяться на обличчя вироби розмічальні стібками. Складки складаються в потрібному напрямку, зметують від верху до низу і добре заутюжіваются. Потім складки можна строчити від верху до необхідної довжини. Щоб складка не розпорювали, необхідно зробити строчку по дузі від останнього стібка до лінії згину односторонньої складки.

Зустрічні складки


Зустрічні складки - є дуже популярними. Являють собою дві складки спрямовані згинами один до одного. Зустрічні складки бувають двох типів: з'єднувальні та стачного. Для того, щоб зробити дві зустрічні складки необхідно передбачити в крої 4 ширини однієї складки. Необхідно намітити також контрольну точку складки.
Встречная соединительная складка

Зустрічна сполучна складка. Для того щоб зробити цей вид складок, необхідно з виворітного боку розмітити для кожної з двох складок 1 ширину складки плюс 1см припуск. Потім необхідно змітати деталі складки по всій довжині, склавши деталі лицьовою стороною один до одного. Прострочити складку до контрольної точки і пропрасувати шов. З вивороту пристрочите смужку тканини рівної 2 ширини складки плюс припуски на шви. На рівні контрольної точки прострочити нашу зустрічну складку 2 паралельними рядками для закріплення. Краю зрізів обмітати.
 Встречная стачная складка
Зустрічна стачного складка. Розмічається складка з виворітного боку, складається і зметують по всій довжині. Прострочити складку до контрольної точки. Скласти і пропрасувати, прострочити з виворітного боку двома рядками на рівні контрольної точки.

Віялові складки

Веерные складки
Віялові складки робляться в шві виробу. Найкраще такі складки виглядають на тонких тканинах. Для того щоб зробити таку складку, необхідно в крої основної деталі спідниці, зробити додаткові припуски на половину глибини складки. Також необхідно викроїти додаткову деталь нижній середній клин. Ця деталь має прямокутну форму. Ширина клина розраховується в залежності від кількості внутрішніх складок. Хід роботи: підшити низ спідниці і низ клина. На клині закласти складки з лицьового боку, почати з нижніх складок, добре проутюжить. Потім шпильками приколіть краю клина до шву спідниці, в якому розміщуватиметься клин. Прострочіть всі шви складки і пропрасуйте виріб. Все краю зрізів необхідно обмітати, щоб уникнути осипання тканини.

Бантова складки

Бантовые складки
Бантова складки - це найбільш популярні складки, які чудово виглядають на одязі. Згини цих складок направлені в різні боки, нагадуючи бант. Конструкція Бантова складок це дзеркальне відображення зустрічних складок. Для того щоб зробити бантовими складками необхідно розмітити з лицьового боку виробу, змітати складку по всій довжині, прострочити до контрольної точки. Прострочити двома паралельними швами на відстані 1см від центру, розгладити складку. Закріпити складку з лицьового боку двома рядками до контрольної точки.

Тепер ви можете застосовувати будь складки в моделюванні і шиття.

Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Как сделать декоративные складки.