Існує велика різноманітність візерунків пов'язаних спицями. Ми вас ознайомимо з найбільш відомими візерунками, які завжди були і будуть актуальними. Візерунки на спицях створюються методом комбінації лицьових і виворітного петель, а також різних прийомів в'язання застосовуваних до них. Серед прийомів розрізняють збільшенням і зменшенням петель, перехресні петлі, похиле в'язання та інші. Далі ми розглянемо процес в'язання кожного з представлених візерунків: Плетінка, ромбики і Повітряний візерунок.
1. Візерунок на спицях «Плетінка»
Набираємо петлі на спиці таким чином, щоб кількість набраних петель дорівнювало кратне 6 і додати 2 петлі для симетрії і 2 крайні петлі.
Ряд 1. Першу петлю знімаємо. Пров'язуємо ряд лицьовими петлями.
Розгортаємо роботу.
Ряд 2. Першу петлю знімаємо. 1 Виворітна петля, далі * 4 лицьових, 2 виворітних * (* - означає повторювати візерунок)
3 Ряд. Першу петлю знімаємо. 1 Лицьова петля, далі * 4 виворітних, 2 лицьових *
4 Ряд виконати як 2-й, а 5 Ряд виконати як 3.
6 Ряд. Першу петлю знімаємо. Пров'язуємо ряд виворітними петлями.
7 Ряд пров'язуємо лицьовими петлями як 1Ряд.
8 Ряд. Першу петлю знімаємо. 2 лицьових петлі, * 2 виворітних, 4 лицьових * Останні три петлі пров'яжіть так: 2 лицьові, 1 виворітна
9 Ряд Першу петлю знімаємо. 2 виворітних петлі, * 2 лицьових, 4 виворітних * Останні три петлі пров'яжіть так: 2 виворітні, 1 лицьова
8 Ряд = 10 ряд, а 9 Ряд = 11 ряд
12 Ряд = 6 Ряд
Далі повторювати з 1 Ряду по 12 Ряд поки не пров'яжіть бажану довжину виробу.
2. Візерунок на спицях «ромбики»
1 Ряд. Першу петлю знімаємо. Далі в'яжемо, чергуючи 1 виворітну з 1 лицьовій петлею два рази, потім пров'язуємо 1 виворітну. Так до кінця ряду, останню петлю ряду пров'язуємо лицьової. Повертаємо роботу.
2 Ряд та всі наступні парні ряди пов'язуємо наступним чином: * 1 лицьова, 1 виворітна * 2 рази, потім 1 лицьова петля. Цю послідовність повторюємо до кінця ряду, закінчуємо виворітного петлею.
3 Ряд. Першу петлю знімаємо. * 1 виворітна петля, вузол з 3 петель, 1 виворітна петля *. Останню петлю ряду пров'язуємо лицьової.
(Щоб зробити вузол, вам знадобиться робочу нитку витягнути за першими 3-ма петлями на лівій спиці (між 3-й і 4-ї петлею на лівій спиці). Потім витягнуту петлю, її надягти на ліву спицю попереду всіх петель, провязать її лицьовій петлею. Далі переносимо 3 петлі з лівої спиці на праву не пров'язати. Ту петлю, яку ми витягли і пров'язати лицьовими, перекидаємо через три не пров'язати петлі вперед на правій спиці. Вузлик готовий.)
5 Ряд в'яжемо як 1 Ряд.
7 Ряд. Першу петлю знімаємо. Робимо вузол меду, але витягаємо нитку між 2-й і 3-й петлями на лівій спиці. Далі повторюємо до кінця ряду наступну послідовність: * 1 виворітна, вузол між 3-й і 4-й петлями на лівій спиці *. Останні 4 петлі ряду пров'язуються, як 1 виворітна, вузол між 2-й і 3й петлями, 1 лицьова.
9 Ряд робимо як 1 Ряд та всі ряди повторюємо до 8-го.
3. Візерунок на спицях «Повітряний»
1 Ряд. Першу петлю знімаємо. Пров'язуємо ряд виворітними петлями.
2 Ряд. Першу петлю знімаємо. В'яжемо з однієї петлі 5 лицьових петель. Далі повторюємо до кінця ряду наступний візерунок: 3 петлі разом зв'язати виворітного, зробити накид, потім виконати 5 виворітних петель з однієї, зробити накид. Останні 3 петлі ряду разом провязать виворітного і зробити накид.
3 Ряд. Першу петлю знімаємо. Накидаємо накид, пров'язуємо виворітного петлею 2 накида і петлю між ними. Далі повторюємо до кінця ряду накид, 5 петель разом лицьовою за задню частину петлі, потім провяжіте2 накиду і петлю між ними виворітного. Последнии 5 петель ряду провязать разом лицьовою петлею і зробити накид.
4 Ряд. Першу петлю знімаємо. Наступні 2 петлі в'яжемо разом лицьовою. Далі повторюємо до кінця ряду: з однієї петлі вив'язати 5, зробити накид, наступні 2 накида і петлю між ними провязать разом виворітної. Останні 2 петлі ряду пров'язуємо так: у першу 5 петель, а другу пров'язуємо лицьової.
5 Ряд. Першу петлю знімаємо. В'яжемо 1 лицьову, потім наступні 5 петель пров'язуємо лицьової за задні частини петель. Далі повторюємо послідовність до кінця ряду: робимо накид, 2 накида і петлю між ними пров'язуємо разом виворітною, робимо накид, 5 петель пров'язуємо за задні частини петель лицьової. Перед останніми 2 петлями ряду робимо накид і залишилися петлі пров'язуємо разом лицьовою за передні частини.
6 Ряд в'яжемо як 2 Ряд п всі повторюємо від другого до п'ятого ряду.
Сподіваємося, що вам сподобалися ці не складні візерунки на спицях. Вони допоможуть вам зробити вашу в'язану річ більш привабливою.
Ви можете ознайомитися з руською версією статті: Узоры на спицах.