В'язання спицями прекрасний спосіб зробити корисні і красиві речі своїми руками. Часто при в'язанні спицям по викрійки або схемі рукодільниці стикаються з тим, що необхідно зменшити або збільшити ширину ряду. Для того щоб збільшити ширину ряду необхідно додати певну кількість петель. Для того щоб зменшити ширину ряду необхідно відняти певну кількість петель. Далі ми докладніше розглянемо способи збільшенням і зменшенням петель у в'язанні спицями.
В'язання спицями та додаткові петлі
Додаток петлі можна, як по краях ряду, так і в середині ряду. Якщо ви по краях ряду додаєте занадто багато петель, то в'язане полотно може сильно спотворити свою форму. Для того щоб збільшити ширину ряду рівномірно на певну кількість петель вам знадобитися в додавати по одній петлі через рівні проміжки ряду. Це значить якщо ряд з 20 петель на необхідно збільшити на 4 петлі, то необхідно додати петлю після кожної 5й петлі 4 рази.
Методи додавання петель
Додаток петель із протягання між петлями
Для того щоб додати петлю цим методом, вам знадобитися підхопити протяжку меду петлями попереднього ряду лівої спицею. Пров'яжіть її за задню дужку петлі лицьовою. Це дозволить приховати отвір в ряду на місці протяжки. Якщо ж ви навпаки бажаєте зробити отвір, то вам варто провязать протяжку меду петлями попереднього ряду, не поміщаючи її на ліву спицю.
Додаток петель з накида
Для того щоб додати петлю з накиду, робимо прямий накид з лицьового боку роботи. Потім в наступному ряду з виворітного боку роботи пров'язуємо лицьовій петлею, причому пров'язуємо накид за задню частину петлі на лівій спиці.
Додаток петель з петель попереднього ряду
Протягуємо в петлю попереднього ряду робочу нитку, витягуємо петлю з лицьової сторони роботи. Поміщаємо витягнуту петлю на ліву спицю і пров'язуємо по візерунку.
Додаток непарної кількості петель з 1 петлі
Пров'язуємо петлю попереднього ряду лицьовій петлею за передню дужку. Робимо накид, знову перекидаємо пров'язати петлю попереднього ряду на ліву спицю і пров'язуємо ще раз лицьовій петлею. Таким чином, можна додати будь непарне число петель, для цього ми чергуємо накид і лицьову петлю, закінчуємо додаток петель завжди петлею.
Додаток парного кількості петель з 1 петлі
Пров'язуємо за передню дужку петлю попереднього ряду лицьовій петлею. Перекидаємо назад на ліву спицю пров'язати петлю попереднього ряду і робимо виворітну петлю. Так модно чергувати лицьові петлі з виворітними до необхідного парного числа петель. Пам'ятайте, що додаток завжди закінчується виворітного петлею.
В'язання спицями та убавлення петель
Якщо вам знадобилося зменшити кількість петель, тоді вам варто ознайомитися з наступними способами убавлення петель. Збавляти петлі можна як в виворітному, так і в особовому рядах роботи.
Убавлення петель пров'язуванням двох петель зверху
Правою спицею захопити дві петлі, які лежать на лівій спиці. Пров'язати ці петлі зліва направо попереду роботи. Пров'язати петля буде мати нахил вправо.
Убавлення петель пров'язуванням двох петель знизу
Правою спицею захоплюємо дві петлі, що лежать на лівій спиці, з задньої сторони роботи за задні дужки петель. Пров'язуємо їх справа наліво разом. Пров'язати петля має нахил в ліву сторону.
Убавлення петель пров'язуванням трьох петель разом
Як і в попередньому способі убавленія три петлі разом можна пров'язати як за передні дужки попереду роботи, так і за задні дужки із зворотного боку роботи.
Убавлення петель пров'язуванням двох петель виворітного петлею
Цей спосіб убавленія виконується так само, як і убавлення петель, пров'язати лицьовій петлею. Можна пров'язати петлі з лицьового боку або з виворітного боку.
Сподіваємося, що ці методи збільшенням і зменшенням петель допоможуть вам добре в'язати спицями.